З макіяжем у спортзалі: дослідили, як це впливає на шкіру

  • 08.03.2024 10:46
  • 3 хвилини читання
З макіяжем у спортзалі: дослідили, як це впливає на шкіру

Нове дослідження впливу макіяжу показало, що він може мати значний ефект на сприйняття людей і їхнє самопочуття. Учасники дослідження виявили, що жінки, які носили макіяж, виглядали більш привабливими і впевненими в собі. Також було виявлено, що чоловіки частіше звертали увагу на жінок з макіяжем. Ці результати підкреслюють важливість макіяжу як інструменту самовираження та підвищення впевненості в собі.

У експерименті приймали участь 43 студенти. Переважна частина з них - дівчата віком близько 23 років (з похибкою 5 років), а інші - хлопці (середній вік 26 років, похибка 6,7 року). Перед початком дослідження всі учасники підтвердили відсутність серйозних захворювань та алергічних реакцій.

Також про виникнення розацеа та способи її лікування.

Перед початком експерименту учасникам зробили очищення обличчя за допомогою міцелярної води. Потім провели вимірювання рівня вологості, еластичності та жирності шкіри, а також визначили розмір пор. Після цього на одну половину обличчя в ділянці Т-зони та U-зони нанесли тональний крем за допомогою губки.

На другій половині обличчя не було макіяжу. Після цього учасникам запропонували 20-хвилинне тренування на біговій доріжці, після чого всі виміри повторювали.

Використання макіяжу під час фізичних навантажень шкодить шкірі.

Порівняння результатів виявило, що вологість та еластичність шкіри збільшилися після тренування. Проте на ділянках, де був нанесений тональний крем, цей ефект був найвиразнішим. Вчені пояснюють це тим, що макіяж заважав випаровуванню вологи зі шкіри.

Також було виявлено, що фізична активність призводить до збільшення розміру пор на обличчі. На частині без макіяжу вони розширилися більше. Це свідчить про те, що косметика може забивати пори. Жирність шкіри на частині без макіяжу збільшувалася після тренування, тоді як на ділянках під тональним кремом, навпаки, зменшувалася. Зниження рівня шкірного жиру може призвести до сухості шкіри.

Отже, вчені прийшли до висновку, що застосування тонального крему під час аеробних вправ може негативно впливати на стан шкіри обличчя, особливо якщо вона схильна до сухості. Тому вони радять знімати макіяж перед тренуванням.