Хто повинен здійснювати понад 10 тисяч кроків, щоб уникнути набору ваги.

  • 02.04.2024 11:46
  • 4 хвилини читання
Хто повинен здійснювати понад 10 тисяч кроків, щоб уникнути набору ваги.

Згідно з інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, на сьогоднішній день ожиріння страждає понад мільярд осіб по всьому світу. Попередні дослідження часто вказують на те, що цей складний стан здоров'я може бути пов'язаний з генетичною схильністю у деяких людей.

Також щодо плутанини пацієнток: медичний персонал помилково провів аборт не тій жінці.

Останнє дослідження про ожиріння

Фахівці медичного центру при Університеті Вандербільта (Теннессі, США) провели нове дослідження цієї проблеми. Вони порівняли дані про фізичну активність з результатами клінічних та генетичних тестів понад 3000 учасників програми досліджень "All of Us Research Program", які брали участь з травня 2018 року по липень 2022 року.

Вчені встановили зв'язок між генетичною схильністю до ожиріння та необхідною кількістю фізичної активності для зниження ризику цього захворювання за допомогою методів статистичного аналізу.

До дослідження брали участь учасники європейського походження, які користувалися персональними фітнес-трекерами та не мали проблем з ожирінням протягом півроку після початку відстеження. Протягом середнього періоду спостереження тривалістю понад п'ять років учасники в середньому робили 8326 кроків щодня.

Індивідам з генетичною схильністю до ожиріння необхідно здійснювати значно більше фізичних навантажень.

Ожиріння частіше спостерігалося у людей з високою генетичною схильністю до зайвої ваги, що проявлялася у високих значеннях полігенного ризику для індексу маси тіла (BMI PRS). Поширеність ожиріння серед таких учасників становила 43%, у порівнянні з 13% у групі з низьким ризиком за цією шкалою.

Фахівці визначили, що люди з найбільшою схильністю до ожиріння повинні зробити на 2280 кроків більше на день, щоб знизити ризик розвитку ожиріння до рівня учасників з групи середньої схильності до надмірної ваги. Це означає, що вони повинні робити понад 11 тисяч кроків на день.

Великий експонент маси тіла погіршує ситуацію.

Дослідження також показало, що людям з вираженою генетичною схильністю до надлишкової ваги потрібно докладати більше зусиль для зниження ризику ожиріння, якщо їх початковий індекс маси тіла (ІМТ) є великим.

Для вирівняння ризику ожиріння з людьми з низькою схильністю до цього стану, людям з сильною генетичною схильністю до надлишку жиру в організмі та базовим показником ІМТ 22 потрібно щодня робити на 3460 кроків більше, ніж зазвичай - 8326 кроків. При ІМТ 24, 26 або 28 одиниць потрібно додатково робити 4430, 5380 або 6350 кроків на день, в залежності від показника. Найвища кількість кроків, яку доведеться зробити в цьому випадку, - понад 14 500 або близько 11 кілометрів.

Звісно, для цілеспрямованої людини завдання здійсненно. Проте проблема полягає в тому, що більшість людей не мають достатньо часу або бажання для такого тривалого щоденного ходіння. Однак вчені підкреслюють важливість своїх результатів, вказуючи на необхідність врахування генетичних особливостей при розробці рекомендацій щодо фізичної активності.