Втрата ваги може свідчити про те, що в організмі відбувається серйозне захворювання.

  • 27.01.2024 15:33
  • 3 хвилини читання
Втрата ваги може свідчити про те, що в організмі відбувається серйозне захворювання.

Науковці з Гарвардського університету доводять, що автоматичне схуднення у людей у середньому віці може свідчити про можливий розвиток ракових захворювань.

Перегляньте також, який з чайів - чорний, зелений чи червоний, є найбільш корисним.

Втрата ваги може бути пов'язана з онкологічним захворюванням.

У події взяли участь медичні фахівці у віці старше 40 років. Серед учасників, які втратили понад 1% своєї маси тіла, ризик захворювання на рак збільшився на 57% у порівнянні з тими, хто зберіг свою вагу.

Особливо яскраво виявилася залежність від ризику раку стравоходу, шлунка, печінки, жовчовивідних шляхів і підшлункової залози.

Незаснована втрата ваги може свідчити про присутність раку, який відзначається зниженням апетиту. Проте ожиріння також пов'язане з окремими видами раку, – зазначив учасник дослідження, лікар-онколог Доктор Брайан Вулфін.

Попередні студії вже багато разів підтверджували, що зменшення ваги зменшує ризик раку. Але нові дослідження спрямовані саме на свідомі втрати ваги у середньому віці. У такому випадку схуднення може бути ознакою прихованих захворювань, і це необхідно враховувати.

Деталі дослідження включають в себе всю необхідну інформацію, яка була зібрана та аналізована під час проведення дослідження. Ці деталі можуть включати опис методів, використаних для збору даних, результати, отримані під час дослідження, інтерпретацію цих результатів, а також висновки, що зроблені на основі отриманих даних. Деталі дослідження є важливою частиною будь-якого наукового дослідження, оскільки вони дозволяють іншим дослідникам і фахівцям повністю ознайомитися з ходом та результатами дослідження.

У дослідженні брало участь значна кількість жінок-медсестер та чоловіків-медиків. Спостереження за ними тривало 28 років, загалом до нього було залучено 157 тисяч осіб. В результаті встановлено, що протягом року після втрати ваги зросла небезпека розвитку раку на 57%.

Зазначають, що у випадках, коли учасники втратили вагу, частіше спостерігалися рак стравоходу, шлунка, печінки, жовчовивідних шляхів та підшлункової залози.

Майбутнє відкриття

Отримані висновки мають велике клінічне значення і можуть сприяти розробці методик раннього виявлення раку. Справа в тому, що часто люди, які схудли, не приділяють уваги таким ненавмисним змінам.

У той же час, результати дослідження вчених з Гарварду потребують подальшого дослідження та проведення більш обсяжних експериментів.