Вплив ходьби на серце та ризики смерті: скільки кроків збережуть життя

  • 10.03.2024 15:45
  • 3 хвилини читання
Вплив ходьби на серце та ризики смерті: скільки кроків збережуть життя

Наукові дослідження, що були опубліковані в журналі British Journal of Sports Medicine, пропонують переконливі докази на користь ходьби.

Також слід звернути увагу на те, чому більшість людей правші та як утворюються криворуки.

Ходьба сприяє покращенню здоров'я.

Щоденний перехід 9-10 тисяч кроків може зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 21% і ймовірність передчасної смерті - на 39%. Також ходьба сприяє нормалізації кров'яного тиску.

Деталі експерименту - це інформація про умови проведення випробування, методи та засоби, які використовуються під час дослідження.

Науковці досліджують, як сидячий спосіб життя впливає на здоров'я. Для цього вони проаналізували інформацію про 72 тисячі людей віком від 40 до 69 років.

Для проведення нового дослідження учасники протягом 7 днів використовували трекери активності на зап'ясті. Ці гаджети фіксували щоденну кількість кроків і час, проведений у сидячому або лежачому положенні (за винятком сну).

Ті, хто проводив сидячи більше десяти годин на день, вважались людьми високого ризику, тоді як ті, хто сидів менше 10-5 годин, вважалися людьми низького ризику.

Протягом семи років вчені уважно спостерігали за здоров'ям учасників, а також перевіряли інформацію про їхні госпіталізації та смерті.

Висновки дослідження

Для осіб з низьким і високим рівнями ризику, будь-яка щоденна кількість кроків (більше 2 тисяч) зменшує ймовірність виникнення серцево-судинних захворювань або передчасної смерті.

"На щоденній основі було виявлено, що найбільшу користь приносили люди, які подолали від 9 до 10 тисяч кроків на день", - підкреслюють дослідники. Отже, "проста ходьба може творити дива".

Науковці пояснюють це тим, що ходьба допомагає зжигати калорії, підтримувати здорову вагу та стабілізувати кров'яний тиск. Саме це забезпечує користь ходьби для серцево-судинної системи.

Рух — не усе для тих, хто веде малорухливий спосіб життя, і не може цілком усунути його негативні наслідки.

Крім цього, ці висновки є важливими для того, щоб суспільство розуміло, що кожен крок має вагу.