Вплив вітаміну D та кальцію на здоров'я у перспективі: дослідження протягом 22 років

  • 23.03.2024 19:00
  • 2 хвилини читання
Вплив вітаміну D та кальцію на здоров'я у перспективі: дослідження протягом 22 років

Науковики дослідили, як впливає на здоров'я довготривалий прийом кальцію та вітаміну D. Результати спостережень були опубліковані в журналі Annals of Internal Medicine.

Інтервальне голодування може мати негативний вплив на роботу серця: нові наукові дослідження не роблять радісною.

Подробиці дослідження.

У дослідженні взяли участь 36 000 літніх жінок, які приймали вітамін D та кальцій протягом 7 років, після чого їх спостерігали ще 15 років. Головною метою було визначити, чи допоможуть добавки зменшити ризик перелому стегна, продовжити тривалість життя, запобігти раковим захворюванням та серцево-судинним хворобам.

  • Кожен день одна група жінок отримувала вітамін D та кальцій в дозуванні 1000 мг карбонату кальцію та 400 МО вітаміну D3.
  • Інша жінка приймала плацебо таблетки. Зазначають, що ні одна з жінок не була свідома того, що саме вона приймає.

Чи корисні додатки

За 22 роки з 1817 жінок, які отримували вітаміни, померло від раку. У групі плацебо ця кількість становила 1943, тобто на 126 смертей більше.

З іншого боку, також є підстави для сумнівів - 2621 жінка, яка отримувала кальцій та вітамін D, померла від серцевих захворювань, що є більшою кількістю, ніж у групі плацебо, де померло 2420 жінок.

Загалом виявлено, що прийом харчових добавок не призвів до жодної користі і, безумовно, не зменшив ризик смертності, - висновок, до якого прийшли дослідники.

Що ж робити, як вирішити цю проблему?

Тому лікарі не рекомендують приймати будь-які вітаміни без консультації лікаря та аналізів для визначення дефіцитів. Варто збагачувати свій раціон у зимово-весняний період різноманітними продуктами, що містять вітаміни та мікроелементи.