Вперше у світі вдалося вилікувати дитину від небезпечного виду раку мозку.

  • 18.02.2024 17:45
  • 2 хвилини читання
Вперше у світі вдалося вилікувати дитину від небезпечного виду раку мозку.

На жаль, у більшості випадків люди з цим типом раку, як правило, діти, мають мінімальні шанси на видужання після встановлення діагнозу. Однак Лукас став першою дитиною, яка повністю поборола цю хворобу.

Ще один прорив: науковці відкрили новий метод лікування раку.

Повідомляють, що Лукас проходив лікування за методом "Біологічна медицина для ліквідації DIPG" (BIOMEDE), яке було розроблене у Франції в 2014 році.

Проект BIOMEDE досліджував ефективність трьох основних, але повністю різних протиракових препаратів, у тому числі еверолімусу. Іменно він використовувався в лікуванні Лукаса.

Основа лікування полягає у персоналізованому підході.

Науковці використали біопсійний матеріал з пухлини кожного хворого, що дозволило їм індивідуалізувати лікування згідно з молекулярним профілем раку.

"Особлива мутація в пухлині Лукаса зробила його клітини особливо чутливими до еверолімусу, що спричинило успішну терапію", – підкреслюють лікарі.

Над чим замислюються лікарі щодо випадку Лукаса

Учені підкреслюють, що успішний приклад терапії Лукаса є значним досягненням для сучасної науки і медицини. Проте, впровадження нового підходу в широкому масштабі є ще віддаленим перспективою.

Крім того, вони усвідомлюють, що знадобиться багато часу перед тим, як почати застосовувати метод клінічно.

"Інфраструктура, що дозволяє докторам та Фармацевтам переходити від розробки нових препаратів до їх реалізації може зайняти до 15 років", - додав провідний дослідник BIOMEDE Жак Гріль.

Але мають надію, що історія підлітка Лукаса дає надію на те, що у майбутньому медицині вдасться подолати небезпечну недугу і порятунати життя дітей, які стикаються з цим типом пухлин.