Вода з медом на порожній шлунок: чи дійсно це має позитивний вплив?

  • 09.02.2024 07:47
  • 4 хвилини читання
Вода з медом на порожній шлунок: чи дійсно це має позитивний вплив?

Чи корисно пити воду натще?

Вода має велике значення для життєдіяльності всього організму. Вона сприяє покращенню функціонування шлунково-кишкового тракту та нирок, запобігає запорам, допомагає збалансувати температуру тіла і зберігає шкіру гладкою і еластичною.

Також, як довго триває формування корисної звички та як цей процес можна прискорити

Фахівці рекомендують жінкам споживати 2,7 літра рідини щодня, а чоловікам - 3,6 літра. У разі зайняття спортом або перебування на сонці потрібно пити більше. Однак, краще керуватися власним почуттям спраги і не напоювати себе водою у великих обсягах, коли не маєте бажання. Літні люди та діти також нахиляються до дегідратації, тому вони повинні особливо уважно стежити за водним балансом.

Не існує достатньо відповідних досліджень, що підтверджують корисність пиття води натще. Воду можна споживати як під час їжі, так і після неї. Якщо вам подобається починати день зі склянки води, то продовжуйте так робити. Але якщо вранці спочатку хочеться щось поїсти, а потім випити води чи чаю, то це також не є неправильним.

Мед має багато корисних властивостей.

Деякі дослідження свідчать, що мед має корисний ефект при серцево-судинних захворюваннях. Мед є джерелом антиоксидантів, які знижують ризик виникнення серцевих захворювань. Крім того, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту мед захищає слизову оболонку шлунка. Тому його можна використовувати для лікування виразкової хвороби шлунка та запалення шлунка та тонкої кишки, такого як гастроентерит.

Під час обробки ран мед допомагає вилікувати опіки, рани та виразки завдяки своїм антисептичним властивостям. При лікуванні застуди та кашлю мед виявляє антимікробні властивості завдяки своїй м'якій кислотності та перекису водню. Висока в'язкість продукту, обумовлена високою концентрацією цукру, створює бар'єр, який захищає від бактерій. Проте ці дані є поки що обмеженими і потребують перевірки на широкому спектрі досліджень.

Кому не варто користуватися медом.

Мед є безпечним і природним підсолоджувачем та засобом проти кашлю для дорослих, але його строго заборонено в будь-якій формі, навіть розведеному у воді, для дітей до одного року. Це пов'язано з великим ризиком виникнення дитячого ботулізму. Це серйозне інфекційне захворювання, спричинене токсином, який виділяється бактерією Clostridium botulinum. Спори цієї бактерії іноді можуть бути присутні в меді.

У немовлят хвороба може призвести до паралізу дихальних м'язів та смерті. Також існує можливість розвитку алергії на мед. Вона може спричинити серйозні, а в окремих випадках навіть смертельні симптоми: утруднене дихання, нудоту і блювання, запаморочення, слабкість, втрату свідомості, сильне потовиділення та аритмію.

Також мед впливає на рівень цукру в крові, тому людям з діабетом необхідно споживати його або пити воду з додаванням меду обережно і лише після консультації з лікарем-ендокринологом.