Виконуйте просту вправу протягом 8 хвилин, щоб зменшити ваш артеріальний тиск.

 • 01.02.2024 10:46
 • 5 хвилин читання
Виконуйте просту вправу протягом 8 хвилин, щоб зменшити ваш артеріальний тиск.

Розмова про статичні фізичні вправи. Дослідники стверджують, що вони є корисними для людей, які мають гіпертонію. Результати дослідження було опубліковано в Британському журналі спортивної медицини.

Нехай дивує вас той факт, що популярний фрукт миттєво покращує психічне здоров'я.

"Дослідження підтверджують, що виконання статичних вправ тривалістю 8 хвилин тричі на тиждень може сприяти зниженню артеріального тиску".

Деталі дослідження – це конкретні факти, числа, статистика та інші відомості, які використовуються для розкриття певної проблеми або отримання нових знань. Вони є основою для аналізу і допомагають встановити зв'язки між різними факторами або явищами. Деталі дослідження зазвичай подаються у формі таблиць, графіків, діаграм або текстових описів. Аналізуючи деталі дослідження, вчені та дослідники мають змогу зробити висновки та прийняти обґрунтовані рішення на основі наукових даних. Отже, важливо правильно зібрати, обробити та інтерпретувати деталі дослідження, щоб отримати достовірні результати та надійну інформацію.

Вчені провели аналіз 270 рандомізованих досліджень, в яких брали участь понад 15 тисяч людей.

В процесі дослідження науковці акцентували увагу на вивченні впливу трьох статичних вправ на артеріальний тиск.

 • натискання на ручку динамометра
 • зігнуття ніг на сталу опору;
 • Сівши на присідання, притиснувшись спиною до стіни.

У дослідженні не була врахована ще одна популярна вправа - планка.

"Ізометрична вправа - це вправа, при якій особа утримує напругу в певному положенні, при цьому відсутній динамічний рух", - роз'яснив співавтор дослідження Джеймі Едвардс.

Користь статичних вправ для організму

Вчені прийшли до висновку, що статичні вправи, такі як "стільчик" біля стіни, можуть бути більш ефективними для зниження артеріального тиску, ніж інші види активності, такі як аеробіка, силові тренування або високоінтенсивні інтервальні тренування.

Навіть більше, якщо регулярно виконувати "стільчик" біля стіни, то можна помітити значне зниження верхнього артеріального тиску (систолічного тиску) в середньому на 10 мм рт. ст., а також зниження нижнього артеріального тиску (діастолічного тиску) на 5 мм рт. ст.

Майбутні можливості розгортання

Дослідники, що представили свої дослідження, мають надію, що їхні висновки будуть корисними при розробці рекомендацій щодо фізичних вправ для профілактики та лікування гіпертонії.

"Iзометричні вправи, що є засобом лікування для осіб з гіпертонією, є дивовижними. Я вірю, що це чудовий спосіб привернути більше людей до активного способу життя", - підбив підсумок Джеймі О'Дрісколл.

Виконання вправи "стільчик" допомагає знизити високий кров'яний тиск. Зображення: shutterstock.

Як виконати вправу "стільчик": інструкція

 • Притисніться спиною до стіни, ставши якомога ближче.
 • Розставте свої ноги на ширині плечей та відділіться від стіни на відстань, не меншу за метр.
 • Активуйте м'язи живота та опустіться спиною по стіні, доти, поки ваші стегна не стануть паралельними до землі.
 • Спробуйте тримати свої ноги під кутом 90 градусів, ніби ви сидите на стільці.
 • Дотримуйтеся положення колін, що знаходяться прямо над щиколотками, а не над пальцями ніг. Забезпечте рівне положення спини відносно стіни.
 • Проведіть у цій позиції 20, 30 або навіть 60 секунд, а можливо і довше.
 • Поступово відійдіть назад по стіні до положення стоячи. Відпочиньте і повторіть цю вправу.

Перевагою цієї простої вправи є те, що вона активізує багато м'язів ніг та живота, що корисно для вашої фігури. Зверніть увагу, що існують інші статичні вправи, які є легкими у виконанні і також корисними для серцево-судинної системи.