Виявлено нову жахливу загрозу безникотинових цигарок.

  • 24.01.2024 08:00
  • 3 хвилини читання
Виявлено нову жахливу загрозу безникотинових цигарок.

Сучасні люди, які мають бажання позбутися звички палити, все частіше обирають електронні сигарети або вейпи, зокрема ті, що використовують безнікотинові рідини. Незважаючи на зростаючу популярність цих товарів, наукова спільнота досі недостатньо вивчала цю тему.

Також, щодо теми, 12-річна дівчинка опинилася в комі внаслідок вживання вейпу.

Нові дослідження електронних сигарет

Експерти з Кембриджського Університету в Англії, під керівництвом Раскіна, прийняли рішення детально вивчити вплив ароматичних парів для інгаляції на ендотелій легенів.

Для проведення аналізу були використані одноразові електронні сигарети зі смаком кавуна в трьох різних варіантах: з 10 та 20 міліграмами бензоату нікотину або без нього. З використанням цих рідин і дистильованої води були приготовані розчини різної концентрації (від 0 до 20%), які в подальшому були використані для обробки ендотеліальних клітин.

Без нікотину електронні цигарки все одно можуть завдавати шкоди здоров'ю.

Внаслідок проведених досліджень було встановлено, що рідина для електронних цигарок та пара, що утворюється під її впливом, спричиняють значну загибель клітин (апоптоз), порушують функціонування бар'єру мікроциркуляторного русла легень та сприяють вивільненню цитокінів.

При цьому всі зразки, незалежно від вмісту нікотину, надали негативний ефект. Виявилося, що безнікотинові рідини мають однаковий хімічний склад, за винятком, звичайно, вмісту нікотину.

Вчені також встановили, що рідина без нікотину сприяє збільшенню накопичення АФК в ендотеліальних клітинах. Зайва кількість активних форм кисню завдає шкоди клітинам та сприяє розвитку серцево-судинних захворювань, раку, артриту та інших.

Крім цього, було виявлено порушення в регуляції багатьох генів, які пов'язані з адгезійними з'єднаннями, зокрема, рівень білка ARF6 значно збільшився. Додатковий аналіз показав, що ARF6 є ключовим регулятором порушень функції ендотелію легенів.