Виявилося, що електронні сигарети спричиняють ще одне смертельне захворювання.

  • 05.04.2024 11:16
  • 2 хвилини читання
Виявилося, що електронні сигарети спричиняють ще одне смертельне захворювання.

Нове дослідження вживання вейпінгу

Результати даного дослідження будуть представлені на Щорічних наукових сесіях Американського коледжу кардіології (ACC.24) в Атланті, і ця новина вже була оприлюднена в прес-релізі ACC. Керівником проекту є Якуб Бене-Альхасан з медичної організації MedStar Health.

Також на тему Вейпінгу можливі шкоди для ДНК: нові тривожні попередження.

Для проведення дослідження вчені скористалися інформацією, отриманою з опитувань та електронних медичних карток в рамках найбільшого національного дослідження здоров'я дорослих "All of Us". У дослідженні було включено понад 175 тисяч людей (середній вік учасників склав 52 роки; з них 60,5% – жінки). Спостереження тривало протягом 45 місяців.

Підвищення ризику серцевої недостатності виникає в результаті вейпінгу.

Протягом цього періоду серцеву недостатність виявили у 3242 учасників. Після статистичного аналізу з урахуванням демографії, соціально-економічних характеристик і ризикових факторів розвитку серцево-судинних захворювань, таких як вживання різних психоактивних речовин (включаючи алкоголь та тютюнові вироби), виявилось, що користування вейпами пов'язане з 19% збільшенням ризику цього захворювання.

Такий зв'язок виявлявся лише при збереженні фракції викиду (діастолічна серцева недостатність, HFpEF), у випадку зниження фракції викиду (систолічна серцева недостатність, HFrEF) такої закономірності не було помічено. Вік, стать та куріння учасників не впливали на цей зв'язок.