Виявили простий метод підвищення імунітету.

  • 12.03.2024 18:01
  • 2 хвилини читання
Виявили простий метод підвищення імунітету.

Здоров'я людини, як фізичне, так і психологічне, значною мірою залежить від розкладу сну, якого дотримується лише 15% населення. Різні наукові дослідження показали, що недостатній сон може збільшити ризик виникнення цукрового діабету 2 типу, а різке пробудження по будильнику може призвести до стрімкого підвищення артеріального тиску.

Чоловік вакцинувався проти коронавірусу 217 разів: як він зараз почувається

Нове дослідження сну показало

Вчені з університетів Тюбінгена, Людвіга-Максиміліана в Мюнхені та Любека (усі вони в Німеччині) довели, що сон сприяє активації імунної системи людини.

У рамках проведеного дослідження учасників спостерігали протягом двох 24-годинних сесій. Під час кожного з цих періодів проводили кілька вимірювань концентрації Т-лімфоцитів в крові учасників – цей тип клітин відіграє важливу роль у роботі імунної системи. Під час однієї з сесій учасникам дозволялося спати протягом 8 годин нічного сну, під час іншої – вони могли перебувати в ліжку, але не спати.

Сон має вплив на імунітет.

Підготовка до дослідження включала встановлення певних критеріїв: всі учасники мали бути здорові, мати індекс маси тіла від 20 до 25 (тобто в нормі), не повинні були подорожувати різними часовими поясами за шість тижнів до експерименту, не вживати алкоголь та наркотики, і не здавати кров.

Аналіз крові показав, що тривалість сну впливає на здатність Т-клітин переходити до лімфатичних вузлів, де імунний захист "тренується", коли в організм вводиться антиген. Дослідники виявили, що рівні гормону росту та пролактину були вищими у тих учасників експерименту, які спали вночі.

У майбутньому ці гормони можуть бути використані для підвищення імунної відповіді організму після вакцинації. Це особливо важливо для людей похилого віку, у яких вакцини часто не належним чином працюють.