Вчені виявили, що стан довкілля може спонукати до самогубства, оскільки впливає на психічне благополуччя.

  • 13.02.2024 23:00
  • 4 хвилини читання
Вчені виявили, що стан довкілля може спонукати до самогубства, оскільки впливає на психічне благополуччя.

Зв'язок між командою дослідників з Китайського університету Гонконгу та Каліфорнійським університетом в Санта-Барбарі був встановлений.

Додатково перегляньте спортивну діяльність, яка допоможе подолати депресію: науковці підтвердили припущення.

Здоров'я людини залежить від стану довкілля.

Науковці не випадково обрали Китай для проведення своїх досліджень, оскільки 10 років тому у цій країні було розпочато впровадження плану з очищення повітря у містах.

Раніше проведені дослідження вже виявили, що забруднене повітря може негативно впливати на фізичне здоров'я.

Забруднене повітря спричиняє психічні розлади.

Розвиток психічних захворювань, таких як депресія, тривога, психози та нейрокогнітивні розлади, включаючи деменцію та хворобу Альцгеймера, також пов'язують з забрудненням повітря.

Треба зазначити, що дрібні частинки розміром 2,5 мікрона або менше, які містяться у повітрі, можуть впливати на хімічні процеси у мозку і спричиняти агресію, втрату емоційного контролю та нездатність управляти ситуаціями в критичних моментах.

Які нові дослідження провели вчені та як це пов'язано зі збільшенням кількості самогубств?

Дослідження якості повітря в Китаї та його впливу на когнітивні навики показало, що значне забруднення повітря може привести до зростання ризику суїциду.

Незважаючи на те, що дослідники відзначили поліпшення якості повітря в Китаї, яке сталося завдяки вжиттю різних заходів з 2013 року, вплив на емоційний стан людей продовжує існувати.

Слід відзначити, що план з очищення повітря в Китаї охоплював такі заходи: використання газу замість вугілля для опалення житлових і комерційних будівель; суворе регулювання викидів транспортних засобів; впровадження політики, яка сприяла використанню сонячної та вітрової енергії; а також чіткі обмеження щодо зменшення забруднення атмосферного повітря.

Змінювати та впливати на природу

За даними синоптиків, отриманими з усього Китаю, та спостереженнями за 1 400 моніторами забруднення повітря, встановлено, що усереднено країна щотижня стикається з 4-5 випадками теплових інверсій. Тривалість кожної інверсії становить від 2 до 3 годин і призводить до зростання рівня твердих частинок у повітрі на 1%.

Термічні інверсії стосуються зростання кількості самогубств протягом тижня, але не впливають на довгостроковий період.

"Це є додаткові випадки самогубств, які, в іншому випадку, ніколи не сталися б, якби якість повітря не погіршувалася", - зауважила Тамма Карлтон.

До цього ж, вчені виявили закономірність, згідно з якою жінки, які перебувають у віці понад 65 років, частіше здійснюють самогубство через забруднення повітря, порівняно з будь-якою іншою групою осіб за демографічними показниками.