Вчені створили ембріон шестипалої миші: як це буде корисно для науки

  • 02.04.2024 16:31
  • 3 хвилини читання
Вчені створили ембріон шестипалої миші: як це буде корисно для науки

Лікарі підкреслили, що це допоможе зрозуміти, як зміни в тривимірній структурі ДНК - подвійної спіралі - можуть впливати на розвиток ембріонів. Деталі відкриття вчені опублікували в журналі Nature Communications.

Також подивіться: Створено клей для мозку - що це таке і на що він призначений.

Значення відкриття

Відповідно до результатів дослідження, додаткові кінцівки з'являються там, де в родини гризунів мають бути геніталії.

До цього часу вчені вже були свідомі того, що у більшості чотириногих тварин зовнішні геніталії та задні кінцівки розвиваються з одних і тих самих первинних структур.

Вчені з Наукового інституту Гюльбенкяна в Ейрасі, в тому числі Мойзес Малло, вирішили зосередитись на дослідженні одного з білків-рецепторів – Tgfbr1, який відіграє важливу роль у розвитку ембріона.

Вчені виявили, що...

Група підкреслила, що цей відкриття відкрило нові можливості для досліджень. Після детального вивчення ембріона шестипальцевої миші вчені виявили, що ген Tgfbr1 впливає на згортання ДНК у клітинах, сприяючи розвитку геніталій та кінцівок.

У дослідженні зазначено, що деактивація білка призводила до зміни активності інших генів, що в результаті спричиняло появу додаткових кінцівок і відсутність справжніх зовнішніх статевих органів.

Чому це важливе відкриття? Це питання може зацікавити багатьох науковців та дослідників. Важливе відкриття може мати значний вплив на розвиток науки або технологій, а також на покращення якості життя людей. Крім того, нові відкриття можуть принести велику користь соціуму та суспільству в цілому, сприяючи зростанню економіки та підвищенню рівня життя. Тому важливо постійно стимулювати наукові дослідження та підтримувати наукові відкриття для досягнення прогресу та розвитку науки і технологій.

Дослідники сподіваються визначити, чи має вплив Tgfbr1 та його "родичі" на структуру ДНК в інших системах, зокрема в імунній функції.

Тому дослідники вивчають, чи в основі розвитку геміпенісу, зовнішнього статевого органу ящірок, такий же механізм, як у змій, де він формується з первинних органів замість ніг.