У якому віці найбільш цілком бажано покінчити куріння, та через який проміжок часу зменшується ймовірність виникнення ракових захворювань.

  • 10.02.2024 19:30
  • 3 хвилини читання
У якому віці найбільш цілком бажано покінчити куріння, та через який проміжок часу зменшується ймовірність виникнення ракових захворювань.

Щоб знайти відповіді на ці запитання, експерти з онкологічних та дослідницьких центрів Південної Кореї проаналізували медичну інформацію майже трьох мільйонів громадян країни, які досягли віку 30 років.

Також з'явилося дослідження великого проривного методу лікування раку у Великій Британії під назвою "Змінить усе".

Нове дослідження про куріння

Було проведено дослідження пацієнтів, які проходили два або більше медичних обстежень підряд з 2002 року в межах національної програми страхування здоров'я. Середня тривалість спостереження становила 13 років.

З 2 974 820 учасників дослідження близько 58% складали чоловіки (середній вік – 43,1 року), а майже 42% – жінки (середній вік – 48,5 року). Під час спостережень рак був виявлений у 196 829 осіб.

Припинити курити корисно в будь-якому віці.

Науковці провели дослідження, в результаті якого було встановлено, що ті, хто відмовився від куріння, мають на 17% менше ризику зболіти будь-яким видом раку, ніж активні курильники. Зокрема, ризик розвитку раку легень, печінки та кишківника для таких осіб зменшився навіть більше, а саме на 42%, 27% та 20% відповідно.

Ризик розвитку раку був трохи вищим, ніж зазначені показники, протягом перших 10 років після відмови від куріння. Проте з часом він почав поступово зменшуватися, і через 15 років після відмови скоротився на 50%. Щодо раку легень, ймовірність поставити такий діагноз знижувалася на три роки раніше і зменшувалася швидше.

Аналіз показав, що відмова від шкідливої звички зменшувала ризик розвитку раку незалежно від віку, коли людина покинула курити. Однак більш видатний позитивний ефект спостерігався, якщо це сталося до 50 років. У такому випадку, ймовірність розвитку раку легенів знижувалася на 57%, тоді як у тих, хто покинув курити пізніше, вона зменшувалася лише на 39%.

Важкість онкологічних захворювань

Рак - друга найпоширеніша причина смерті по всьому світу. З урахуванням того, що імовірність його виникнення продовжує зростати, прогнозується, що протягом найближчих десятиліть рак стане головною причиною смерті.

За інформацією, наданою Всесвітньою організацією охорони здоров'я, у 2022 році три найпоширеніші типи раку у світі були рак легень, рак молочної залози та колоректальний рак (рак товстої або прямої кишки). Фахівці ВООЗ пов'язують високу поширеність раку легень зі значним поширенням куріння тютюну в Азії.