У яких ситуаціях доцільно знижувати артеріальний тиск?

  • 29.01.2024 18:01
  • 5 хвилин читання
У яких ситуаціях доцільно знижувати артеріальний тиск?

Що вважається нормою в галузі артеріального тиску?

Україна має свої стандарти для діагностики артеріальної гіпертонії. Лікар визначає цей діагноз, якщо, при двох візитах пацієнта, кров'яний тиск перевищує або дорівнює 140 і 90 мм рт. ст., або якщо пацієнт проводить регулярне вимірювання або добове моніторування вдома, і середні показники становлять 135 та 85 мм рт. ст. або більше.

Також про Смачний спосіб зниження високого тиску

Також вважається, що особа має гіпертонію, якщо її тиск під час прийому досягає 180 на 90 або вище. Проте у будь-якому випадку необхідно виключити інші можливі причини підвищення тиску. Існують різні класифікації тиску, залежно від хвороб і станів, що можуть спричиняти симптоматичну гіпертонію.

  • ідеальний артеріальний тиск менше 120/80 мм рт. ст.
  • нормальний артеріальний тиск - 120 - 129/80 - 84 мм рт. ст.
  • високий тиск у артеріях - 130/139/85-89 мм рт. ст.

Розрізняють наступні ступені гіпертонії:

  • Перший ступінь – це артеріальний тиск від 140 до 159/90 до 95 мм рт. ст.
  • Другий ступінь гіпертонії характеризується значенням артеріального тиску 160 - 179/100 - 109 мм рт. ст.
  • Третім ступенем є артеріальний тиск, який перевищує значення 180/110 мм рт. ст.

Гіпертонія білого халата - це стан, коли показники артеріального тиску підвищуються лише при вимірюванні кров'яного тиску в лікарському кабінеті або в присутності медичного персоналу. Зазвичай це стається через стрес, який викликається самим процесом вимірювання тиску. У такому випадку, при повільному темпі життя із гіпертонією білого халата не спостерігається.

Навіть у випадку, коли тиск підвищується лише час від часу, наприклад, під час відвідування лікаря або стресових ситуацій, існує можливість, що це "гіпертонія білого халата", і необхідно змінювати спосіб життя для захисту серця, судин і інших органів від ускладнень.

Раніше вважалося, що гіпертонія білого халата, що виникає при замірянні артеріального тиску у лікаря, є безпечним явищем, якому необов'язково приділяти особливу увагу. Однак, за даними метааналізу проведених досліджень, які вивчали ризик серцево-судинних захворювань у пацієнтів з гіпертонією білого халата та у тих, у кого артеріальний тиск завжди був нормальним, виявлено, що при наявності нелікованої гіпертонії білого халата ризик інсульту, інфаркту та інших серцевих захворювань був вищим на 36%.

При цьому хворі, що отримували медикаменти для контролю артеріального тиску, також спостерігалося підвищення тиску під час відвідування лікаря. Однак, ризик розвитку серцево-судинних захворювань не збільшувався.

націлені на забезпечення вищої якості життя громадян. Вони включають в себе поради щодо здорового способу життя, дотримання правил безпеки, освіти та розвитку, а також забезпечення достатку і соціальної підтримки. Крім того, рекомендації наголошують на важливості збереження природи та сталого розвитку. Вони розроблені з метою покращення благополуччя населення і мають на меті стимулювати людей до впровадження здорових і прогресивних змін у своєму житті. Ці рекомендації є важливим інструментом для розвитку суспільства і допомагають забезпечити стабільне і щасливе майбутнє для всіх громадян.

У рекомендаціях колегії кардіологів США класифікація ступенів артеріальної гіпертензії незбігається з європейською. Вони вважають, що підвищеним тиском вважається будь-яке значення вище 120, але менше 129 для верхнього тиску. А числа 130 – 139 та 80 – 89 мм рт. ст. вважаються гіпертонією першого ступеня.

Якщо такі показники кров'яного тиску спостерігаються в США, рекомендується задуматися про зміну свого способу життя з метою зниження показників тиску. Також рекомендується звернутися до кардіолога, щоб уточнити діагноз та з'ясувати необхідність в прийомі медикаментів.