Швидкість мовлення людини вказує на стан її мозку.

  • 27.02.2024 18:46
  • 3 хвилини читання
Швидкість мовлення людини вказує на стан її мозку.

Багато людей похилого віку стикаються з труднощами у виборі слів. Це може вказувати на початок нейродегенеративних захворювань, які можуть прогресувати протягом багатьох років. Однак дослідники з Університету Торонто виявили, що швидкість мови є більш важливим показником стану здоров'я мозку.

Також на цю тему загадково писати однаково добре як правою, так і лівою рукою. Хто такі амбідекстери?

Нове дослідження мозку виявило цікаві результати, що можуть відкрити нові можливості для науки.

У дослідженні взяли участь 125 добровольців у віці від 18 до 85 років, які пройшли три різні тести. Перший тест включав гру з зображеннями, під час якої учасникам задавали питання про зображення, а звукові впливи, що відволікали увагу, ігнорувалися. Це допомогло вченим визначити, наскільки точно та швидко учасники могли визначити предмет на зображенні та згадати його назву.

Потім вчені вислухали учасників, які розповідали про складні візуальні історії. Цей опис, а також швидкість мовлення та кількість пауз, були проаналізовані за допомогою програмного забезпечення на основі штучного інтелекту. Крім того, учасники пройшли стандартні тести з оцінки когнітивних здібностей, які зазвичай погіршуються з віком та пов'язані з ризиком розвитку деменції.

Швидкість мови говоріння може бути показником здоров'я мозку.

Результати дослідження показали, що у старших учасників когнітивні здібності були менш розвиненими, ніж у молодих. Проте кількість і тривалість пауз у мовленні не були пов'язані зі станом здоров'я мозку. Натомість, швидкість мовлення сильно корелювала з рівнем когнітивних здібностей. Те, наскільки швидко добровольці говорили загалом, свідчило про рівень розвиненості їхніх когнітивних здібностей.

Виявилося, що паузи в мові для підбору слів пов'язані з нормальним процесом старіння, тим часом, як уповільнення загального темпу мовлення взагалі, незалежно від наявності пауз, стало важливим показником здоров'я мозку.

У майбутньому вчені планують провести серію додаткових тестів протягом кількох років, щоб остаточно встановити зв'язок між швидкістю мовлення та когнітивними здібностями. Ці результати можуть бути корисними для розробки інструментів ранньої діагностики порушень когнітивних функцій.