Собаки можуть бути корисними у виявленні хвороби Паркінсона.

  • 19.03.2024 10:01
  • 2 хвилини читання
Собаки можуть бути корисними у виявленні хвороби Паркінсона.

Нове дослідження діагностики хвороби Паркінсона було проведене.

У нещодавно проведеному дослідженні американські вчені залучили 23 домашніх собаки з 16 різних порід. Група собак включала як породи, які зазвичай використовуються для виявлення хвороб, так і звичайних домашніх улюбленців, включаючи англійського мастифа і померанського шпіца.

Також є нові відкриття щодо причини хвороби Альцгеймера, пов'язаної з накопиченням жиру.

Песи пройшли велику програму підготовки, що складалася з 200 навчальних занять, проведених з 2021 по 2022 рік. Люди, які хворіють на хворобу Паркінсона, мають у своєму шкірному салі, маслянистій речовині, яка зволожує шкіру, сотні специфічних хімічних сполук. Саме їх використали для навчання тварин.

Слід зазначити, що нюх у собак є на 10 000 разів потужніше, ніж у людей, оскільки у них приблизно 220 мільйонів нюхових рецепторів, тоді як у людей лише п'ять мільйонів.

Собаки можуть виявляти хворобу Паркінсона

Після інтенсивної підготовки собаки навчилися виявляти хворобу Паркінсона з середньою точністю 86%, при цьому ігнорували проби від здорових учасників у 89% випадків. Десять з навчених тварин досягли чутливості понад 90%. Дослідники зауважують, що наразі залишається невідомим, які саме сполуки у шкірному салі розпізнають собаки, але сподіваються, що майбутні дослідження допоможуть відповісти на це питання.

За думкою науковців, у майбутньому собаки можуть бути використані для скринінгу зразків від людей з ранніми симптомами хвороби Паркінсона, щоб виявити тих, хто може потребувати додаткової діагностики та лікування.