Скільки дій потрібно виконати вагітним жінкам, щоб зменшити ризики під час пологів?

  • 07.03.2024 18:15
  • 3 хвилини читання
Скільки дій потрібно виконати вагітним жінкам, щоб зменшити ризики під час пологів?

Висновки дослідження були оприлюднені лікарями з відділення акушерства та гінекології медичного центру "Рамбам" (Хайфа, Ізраїль) під час конференції Американського товариства перинатології (Society for Maternal-Fetal Medicine, SMFM), що відбулася нещодавно в Вашингтоні.

Чи є небезпечним народження після 35 років - це також постає питання.

Нове дослідження активності вагітних жінок проведено.

У дослідженні брали участь вагітні жінки, які отримували медичний прийом у клініці та прибули туди на пологи без попереднього планування кесаревого розтину у першій половині 2023 року. Всього автори аналізували дані 401 жінки з одноплідною вагітністю.

Вчені порівняли хід пологів учасниць зі статистикою їхньої фізичної активності під час вагітності, яка була відстежена за допомогою смартфонів протягом всього періоду. Це дозволило виявити пряму взаємозв'язок між середнім кількістю щоденних кроків і зменшенням ускладнень під час пологів. Цікаво, що ця залежність залишалася навіть з урахуванням інших факторів.

Скільки кроків потрібно виконати вагітній жінці?

Коли ми спробували знайти "золоте число" кроків для вагітних, що гарантує корисний ефект, то отримали результат - 2300 кроків на день протягом усього терміну вагітності. Ця кількість дозволяє знизити ймовірність кесаревого розтину при пологах у чотири - п'ять разів порівняно з тими, хто ходить менше, і значно скорочує інші розглянуті ризики, - повідомив професор Рон Белуський, один з авторів дослідження.

Так, вагітні жінки, які робили не менше 2800 кроків на день, рідше мали післяпологові кровотечі у порівнянні з тими, хто проходив в середньому 2160 кроків на день. Окрім цього, у жінок, які пройшли в середньому 2829 кроків на день під час вагітності, було менше ймовірності виникнення прееклампсії та гестаційного діабету.

Також було встановлено, що жінки, які робили у середньому 3000 кроків, рідше потребували епідуральної анестезії під час пологів, ніж ті, чия активність була обмежена 2600 кроками на день. Порівняння активності учасниць з нормальних пологами та тих, кому довелося мати незапланований кесарів розтин, показало, що перші щодня робили на 723 кроки більше – у середньому 2821 крок проти 2098.