Що насправді міститься в речовинах з психотропною дією: вчені дослідили їх склад.

  • 05.03.2024 16:01
  • 2 хвилини читання
Що насправді міститься в речовинах з психотропною дією: вчені дослідили їх склад.

Це було виявлено в останньому дослідженні, яке провели в університеті RMIT спільно з Австралійським національним університетом і канадським випробувальним центром.

Також варто звернути увагу на те, як марихуана впливає на серцево-судинну систему: тривожні результати.

Дослідження 103 зразків наркотиків із даркнету виявило, що у 35% з них були виявлені не ті речовини, які вказані були раніше.

Які речовини були об'єктом дослідження?

Навіть у більшості випадків (65%) складу зразків були присутні лише ті речовини, які були зазначені виробником, 14% містили домішки інших хімікатів, а у 21% складу взагалі не було зазначених речовин.

Згідно з фахівцями, продукти, як от кетамін, 2C-B та алпразолам, часто замінюються іншими синтетичними наркотиками, що призводить до збільшення ризику небажаних ефектів і передозувань.

Зі 19 протестованих зразків кокаїну лише 4 були чистим кокаїном, у той час як 13 містили інші речовини, а два зовсім не містили кокаїн.

Чому це є небезпечним?

Одна з авторок дослідження, доктор Моніка Барратт, підкреслила, що ці результати є досить тривожними. Однак, оскільки даркнет є складною платформою для моніторингу, важливо відслідковувати обіг речовин на ньому, щоб обмежити поширення речовин, які можуть наносити додаткову шкоду організму людей з наркотичною залежністю.

Дослідники підкреслюють важливість контролю та регулювання онлайн-торгівлі наркотиками з метою захисту споживачів.