Середземноморська дієта вже не вважається найбільш здоровим типом харчування, який рекомендують вчені.

  • 15.02.2024 07:45
  • 4 хвилини читання
Середземноморська дієта вже не вважається найбільш здоровим типом харчування, який рекомендують вчені.

Імовірно, серед конкурентів дієти Середземного моря з'явилася достойна суперниця - атлантична дієта. Про її користь свідчить нове дослідження іспанських науковців, результати якого були опубліковані у журналі JAMA Network Open.

Дивіться також Чайні пакети і доставка їжі: непомітні способи вживання отруйних речовин

Користі атлантичної дієти

Вчені переконані, що Атлантична дієта може зменшити ризик виникнення метаболічного синдрому, який спричиняє діабет, підвищений тиск та серцеві захворювання.

У своїх дослідженнях було задіяно понад 200 сімей.

  • яка базується на споживанні низькокалорійної їжі та обмеженні жирів, цукру та солі. Друга група дотримувалась суворої вегетаріанської дієти, виключаючи будь-яке м'ясо та продукти тваринного походження. Третя частина випивала лише органічні соки та мала обмеження у споживанні промислових продуктів. Кожній групі було надано рекомендації щодо режиму харчування та був заміряний їхній прогрес.
  • інша – виконувала харчувальну схему з Португалії.

Виявилося, що люди, які протягом 6 місяців дотримувалися атлантичного плану харчування, значно зменшили кількість показників метаболічного синдрому, включаючи поліпшення талії, ваги та рівня хорошого ЛПВЩ холестерину.

Принципи Атлантичної дієти зосереджуються на споживанні свіжих продуктів, які багаті на корисні речовини та вітаміни. Ця дієта передбачає обмеження вживання м'яса і жирних продуктів, замінюючи їх рибою, морепродуктами, свіжими овочами та фруктами. Також варто звернути увагу на засмагу олію, яка є незамінним джерелом жирних кислот та мінералів. Атлантична дієта підтримує здоровий стан, допомагає знижувати ризик серцево-судинних захворювань та покращує загальний стан організму. Важливо також вживати в достатній кількості воду та займатися фізичною активністю для досягнення найкращих результатів.

Атлантична дієта схожа на Середземноморську та DASH (що спрямована на поліпшення серцево-судинної системи). Основний упор робиться на мінімально оброблених зернових продуктах, рибі та корисних жирах, таких як оливкова олія.

Концепція харчування враховує традиційні страви, що вживаються в Іспанії та Португалії, місцеві та сезонні продукти, такі як риба, корисні жири та горіхи.

Також важливо відзначити, що принцип атлантичної дієти передбачає певний спосіб приготування - тушковання та відварювання продуктів.

Жири є основою здорового харчування.

Корисні жири, що містяться у жирній рибі, наприклад, лососі, а також в оливковій олії, є основою атлантичної дієти, а також надзвичайно популярних середземноморської і DASH дієт.

І звичайно ж, ще одним важливим чинником є вживання сезонних місцевих продуктів, які найкраще придбати на фермерському ринку, якщо це можливо.