Розроблено додаток, який може покращити функціонування мозку у літніх людей.

  • 10.03.2024 19:00
  • 2 хвилини читання
Розроблено додаток, який може покращити функціонування мозку у літніх людей.

Науковці з Королівського коледжу Лондона висловили думку про корисність додатків з клітковиною для роботи мозку. Вони опублікували свої результати у медичному журналі Nature Communications.

Також варто зазначити, що в США було схвалено перший препарат, який зменшує ризик виникнення харчової алергії.

Деталі студії

Під час експерименту дослідники вирішили використати не продукти, а добавки з двома видами клітковини, які зазвичай містяться в природі у цибулі, корені цикорію, батата, бананах, спаржі та інших продуктах.

Протягом трьох місяців прийом пребіотика покращив когнітивні здібності та швидкість реакції у старших людей, що взяли участь у дослідженні. Одночасно цей препарат не мав значного впливу на м'язову силу учасників.

Вчені підкреслили необхідність проведення подальших досліджень.

Відомості, знайдені дослідниками

Експерти вказують, що погіршення пам'яті з віком є природним явищем. Проте, захворювання пов'язані з похиленням віку, такі як деменція або хвороба Альцгеймера, можуть призвести до ще швидшого падіння когнітивних можливостей мозку.

Оскільки в даний час не існує лікування деменції, здоровий спосіб життя та певні препарати можуть допомогти уповільнити її прогресування. Також важливо пам'ятати, що здоров'я кишківника також має велике значення в цьому процесі.

Робота кишківника впливає на функціонування мозку.

Вже відомо, що мікробіом кишківника складається з бактерій, археїв, вірусів, еукаріотичних мікробів, які живуть у кишківнику, їхніх загальних геномів та навколишнього середовища.

З віком стійкість мікробіому кишківника зменшується, що робить його більш вразливим до хвороб, лікарських засобів та змін у способі життя. Така зміна мікробіоти кишківника може впливати як на функціонування м'язів, так і на когнітивну поведінку.