Результати широкого дослідження показують, скільки людей мають нормальний сон.

  • 23.02.2024 19:00
  • 3 хвилини читання
Результати широкого дослідження показують, скільки людей мають нормальний сон.

Люди мають різні ритми сну: деякі віддають перевагу захоплювати сон після півночі, тоді як інші лягають спати раніше. Проте в будь-якому випадку, важливо спати від 7 до 9 годин щодня для збереження здоров'я.

Також про те, чому ми забуваємо сни та як можна навчитися їх запам'ятовувати.

Нове дослідження сну показало, що якість сну впливає на загальний стан здоров'я людини. Дослідження підтвердило, що недостатня кількість сну може призвести до різних проблем зі здоров'ям, включаючи зниження імунітету, погіршення пам'яті та зосередження. Тому важливо надавати достатню увагу якості і тривалості сну для збереження здоров'я.

Дослідження, яке було проведене спеціалістами з Аделаїдського інституту здорового сну, університету Фліндерса та Міждисциплінарного центру медицини сну, показало, що лише 15% людей у світі мають достатньо якісний сон, який сприяє підтримці здоров'я.

Для отримання інформації про тривалість сну в людей різного віку вчені використовували спеціальний аналітичний прилад, який викладали під матрац. Дослідження включало 67 254 дорослих, з яких 52 523 були чоловіки, а 14 731 – жінки. Вони проживали в різних країнах, головним чином в Європі та Північній Америці.

Більшість людей мають проблеми зі сном.

Більшість учасників дослідження спали від 7 до 9 годин на ніч, однак 40% з них не відпочивали стільки годин щотижня. У інші дні сон був або довший, або коротший, ніж зазвичай. Жінки переважно спали більше, ніж чоловіки, тоді як люди середнього віку спали менше за молодіших або літніх учасників дослідження.

Ці дані стурбували дослідників, оскільки середній час сну менше 6 годин на добу може збільшити ризик смерті та призвести до різних серйозних захворювань, таких як гіпертонія, ожиріння, серцево-судинні захворювання. Якщо людина спить менше 7 або більше 9 годин за ніч, можуть порушитися режими харчування, з'явитися неврологічні та поведінкові розлади.

Автори наукової роботи закликають уряди різних країн стимулювати своїх громадян ставити здоровий сон на перше місце та допомагати їм спати потрібну кількість годин щодня. Людям рекомендують знаходити і підтримувати такий режим сну, який дозволить їм почуватися якнайкраще.