Рада дозволила використовувати репродуктивні клітини покійних військових для запліднення.

  • 07.02.2024 13:33
  • 2 хвилини читання
Рада дозволила використовувати репродуктивні клітини покійних військових для запліднення.

Проект закону №10448, який підтримали 264 народні депутати, передбачає введення нових правил зберігання та використання репродуктивних клітин військових після їхньої смерті.

Також стосовно питання, чи є заборонено використовувати сперму військових після їх смерті: повна інформація про спірний закон.

Що внесено зміни до законопроекту

Якщо особа померла, її репродуктивні клітини будуть зберігатися безкоштовно протягом трьох років. Після цього періоду можливе подовження зберігання за рахунок особи, визначеної у офіційному розпорядженні померлого.

Закон надає особі, яка зберігає свої репродуктивні клітини згідно з встановленим законом, можливість визначити їх подальшу долю у разі своєї смерті.

Важливим аспектом є те, що при використанні репродуктивних клітин для запліднення, за умови офіційного згоду, покійний буде визнаний батьком або матір'ю дитини.

Також цей документ підкреслює, що нотаріально посвідчена воля людини до використання її власних репродуктивних клітин перед введенням в дію цього закону є підставою для застосування допоміжних репродуктивних технологій з цими клітинами. Іншими словами, будуть доступні різні технології для здійснення запліднення.

Сутичка щодо заборони використання репродуктивних клітин

В січні місяці законопроєкт, який викликав сильне обурення, передбачав таку норму - після смерті військового, якого репродуктивні клітини зберігаються, їх зберігання припиняється і вони підлягають утилізації.

Після цього МОЗ заявило, що вони зменшать законодавчу проблему. Голова парламентського Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький пояснив, коментуючи цю ситуацію, що закон відносився тільки до військовослужбовців, які через травму втратили здатність мати дітей, а не до загиблих воїнів. Тому використання біологічних матеріалів після смерті нормативно не регулювалося.