Проведення зайвої години за комп'ютером збільшує ризик імпотенції: скільки можна так сидіти.

  • 21.03.2024 20:30
  • 4 хвилини читання
Проведення зайвої години за комп'ютером збільшує ризик імпотенції: скільки можна так сидіти.

Урологи з медичного закладу, який належить до Військово-морського медичного університету в Шанхаї, провели дослідження, метою якого було перевірити можливий зв'язок між сидячим способом життя у вільний час та еректильною дисфункцією у чоловіків.

Також на тему чому чоловіки засинають одразу після сексу.

Проблема безсилия

До 2025 року очікується, що близько 320 мільйонів чоловіків по всьому світу зіткнуться з проблемою еректильної дисфункції, коли вони не зможуть досягти або підтримати ерекцію, необхідну для статевого акту.

Причини цього стану можуть бути різними, включаючи як фізичні, так і психологічні фактори. Фізичні причини можуть включати: травми, ускладнення після операцій, порушення гормонального фону, застосування певних препаратів, звуження судин, які живуть до пеніса, атеросклероз, діабет, гіпертонія або високий рівень холестерину. Психологічні причини включають у себе депресію та стрес.

Вживання цигарок, алкоголю та наркотиків (таких як марихуана), може також викликати імпотенцію.

Нове дослідження здоров'я чоловіків

Наукова громада продовжує досліджувати чинники, які можуть вплинути на ризик виникнення такої дисфункції. Одним з них є сидячий спосіб життя, який пов'язаний з проблемами ерекції за результатами декількох досліджень.

У свіжому дослідженні науковці проаналізували дані понад 200 тисяч чоловіків. Вони досліджували, як сидячий спосіб життя у вільний час (наприклад, перегляд телевізора, робота за комп'ютером або водіння автомобіля) впливає на еректильну дисфункцію, рівні статевих гормонів, біомаркери ендотеліальної функції, а також на депресію та тривогу.

Тривале перебування за комп'ютером збільшує ймовірність виникнення проблем з ерекцією.

Згідно отриманих даних, тривале користування комп'ютером у вільний час може призвести до високого ризику розвитку імпотенції. Кожні 1,2 години перебування за комп'ютером збільшують ймовірність проблем з ерекцією в 3,57 рази.

Тим часом медикам не вдалося отримати доказів того, що перегляд телевізора або керування автомобілем також підвищує ризик. Вони також не виявили зв'язку між роботою за комп'ютером та рівнями депресії, тривоги, статевих гормонів, за винятком фолікулостимулюючого (у цьому випадку ризик був вищим у 0,29 разу).

Вчені вважають, що тривале користування комп'ютером у вільний від роботи час може збільшити ризик розвитку еректильної дисфункції через зниження рівня фолікулостимулюючого гормону, що негативно впливає на роботу статевих залоз. Однак важливо також враховувати роль порушень функції ендотелію та психологічних проблем у виникненні імпотенції. Міркована фізична активність може допомогти покращити ситуацію.