Проблема не у вітамінах: чому більшість діагнозів "авітаміноз" – це помилка лікарів

  • 10.11.2023 10:59
  • 3 хвилини читання
Проблема не у вітамінах: чому більшість діагнозів "авітаміноз" – це помилка лікарів

Проблема не у вітамінах: чому більшість діагнозів "авітаміноз" – це помилка лікарів

Коли людина почує слово "авітаміноз", вона зразу ж уявляє собі картину хворого організму, який перебуває в стані відсутності необхідних вітамінів. Але наскільки часто ця проблема є дійсною, і чи є причини для хвилювання?

Навколо поняття "авітаміноз" існує багато міфів і неправильних тверджень. Багато хвороб вважаються авітамінозом, хоча насправді причини їх виникнення можуть бути далекими від нестачі вітамінів. Чому так відбувається?

 

По-перше, багато симптомів, які вважаються ознаками авітамінозу, можуть бути викликані іншими причинами. Наприклад, втома, слабкість і розлади шлунково-кишкого тракту можуть бути наслідками різних захворювань, стресу або низького рівня фізичної активності. Лікарі, не знаходячи конкретного джерела проблеми, можуть легко припустити, що вона пов'язана з недостатнім вживанням вітамінів.

По-друге, люди часто вважають, що недостатній прийом вітамінів може призвести до виникнення авітамінозу. Однак, зазвичай авітаміноз виникає тільки при постійному дефіциті певного вітаміну в організмі. Сьогодні майже неможливо вести такий спосіб життя, який би призвів до відсутності всіх необхідних вітамінів. Вітаміни містяться в багатьох продуктах, і головна причина авітамінозу - неправильне харчування, а не відсутність доступу до вітамінів.

Третій аспект, який варто враховувати, - це реклама вітамінних комплексів, яка знаходиться всюди. Ми постійно переконуються, що наше здоров'я залежить від прийому вітамінів. Така реклама створює переконання у людей, що вживання вітамінів є необхідністю. Багато лікарів також рекомендують своїм пацієнтам приймати вітамінні комплекси, вважаючи, що це захистить їх від різного роду проблем.

 

Отже, що ж робити у такій ситуації? Поперше, не слід самолікуватися і діагностувати себе як авітаміноз. Якщо ви відчуваєте певні нездужання, зверніться до лікаря, який зможе визначити правильну причину вашого стану. По-друге, повністю перегляньте свій раціон і зверніть увагу на раціональне харчування. Якщо ви харчуєтеся різноманітно і збалансовано, вітаміни ви отримуєте в достатній кількості. Також не забувайте про фізичну активність і робіть все можливе для підтримки свого організму в тонусі.

Таким чином, проблема авітамінозу виявляється не такою серйозною, як її зображують. Більшість діагнозів "авітаміноз" є помилками лікарів і неправильним тлумаченням симптомів. Пам'ятайте, що здоровий спосіб життя, збалансоване харчування і медична консультація допоможуть вам підтримувати ваш організм у найкращому стані.