Погано бачу, але не хочу носити окуляри - що робити?

  • 16.03.2024 12:45
  • 3 хвилини читання
Погано бачу, але не хочу носити окуляри - що робити?

Не усі люди бажають користуватися окулярами для виправлення зору. Їх може не задовольняти зовнішній вигляд, або хвилює, що скажуть інші, незручно при заняттях спортом та багато інших причин. Також є люди, які не люблять відчуття іншого тіла в оці, тому вони відмовляються від контактних лінз.

Чому ж болять і сверблять очі: причини виникнення синдрому сухого ока та методи лікування

Чи шкодить зору відмова від окулярів і лінз?

Все залежить від причини коригування зірки. Найпоширенішими хворобами, за яких лікар призначає рецепт на окуляри, є короткозорість, міопія, далекозорість, гіперметропія, астигматизм. Ці захворювання пов'язані з порушенням рефракції ока, тобто його здатності правильно заломлювати світлові промені та фокусувати їх на сітківці.

Вірно підібрані окуляри або лінзи коригують рефракцію і покращують гостроту зору під час носіння.

Добра новина. Якщо у вас виявлено одне з захворювань, що пов'язане з порушенням рефракції, тимчасове або повне відмовлення від окулярів та лінз не призведе до погіршення зору.

Недоліки відмови від окулярів можуть виявитися досить серйозними. По-перше, без окулярів людина може страждати від погіршення зору, що може привести до різного роду проблем з очима. По-друге, відмова від окулярів також може призвести до погіршення академічних результатів або працездатності, оскільки людина може відчувати дискомфорт або втомлюватися від постійного напруження зору. Тому важливо вчасно звертатися до окуліста і використовувати необхідні засоби коригування зору для підтримки здоров'я очей і загального благополуччя.

Неприємна вістка. Якщо не користуватися окулярами або контактними лінзами, очі будуть надмірно напружуватися, що може викликати дискомфорт, головний біль та загальну втомленість. Крім того, проблема з гостротою зору залишиться невирішеною.

Дитині з близькозорістю буде важко розглядати написане на дошці. Дорослому з короткозорістю буде важко керувати автомобілем, а людині з далекозорістю буде складно читати улюблені книги.

Раніше вважалося, що іноді потрібно знімати окуляри, щоб дати очам відпочинок. Проте в цьому випадку очі отримують лише додаткове навантаження.

Іншими словами, можна не носити окуляри чи лінзи при порушеннях рефракції, але краще цього уникати для більшої зручності. Але якщо окуляри призначені для лікування амбліопії, лінивого ока або косоокості у дітей, то відмова від них може призвести до прогресування цих захворювань.