Перша допомога при опіках: чим мастити та коли йти до лікаря

  • 14.10.2023 09:28
  • 3 хвилини читання
Перша допомога при опіках: чим мастити та коли йти до лікаря

Перша допомога при опіках: чим мастити та коли йти до лікаря

Опіки - це неприємне й болісне ушкодження шкіри, яке може статися в будь-якому місці нашого тіла. Відповідно до ступеня пошкодження, опіки поділяються на першу, другу, третю та четверту ступені.

Перша допомога при опіках надає можливість зменшити біль, запобігти запаленню та сприяти швидкому загоєнню ран. Процес лікування на початкових стадіях може значно вплинути на подальший розвиток пошкоджень.

Одне із перших питань, яке виникає у багатьох людей, що зазнали опіку, - чим мастити ушкоджену ділянку шкіри? Варто зазначити, що існує кілька ефективних засобів, які використовуються для цих цілей.

1. Холодна вода: Найпростіший і доступний засіб - промивання опіканого місця прохолодною водою протягом кількох хвилин. Холодна вода допомагає зупинити процес руйнування тканин і зменшити біль.

2. Яєчний білок: Яєчний білок має здатність утворювати захисну плівку на ушкодженій шкірі, яка допомагає уникнути інфікування і прискорює загоєння ран.

3. Алое вера: Гелі алое вера містять багато корисних елементів, які сприяють загоєнню ран. Він покращує кровообіг, знімає запалення та зменшує біль.

4. Зелений чай: Заварений зелений чай можна використовувати для компресів на опіканій ділянці. Він заспокоює шкіру, має протизапальну дію та прискорює процес загоєння.

Але варто зрозуміти, що перша допомога - це тимчасові заходи, які допомагають забезпечити першу допомогу і зменшити біль. Якщо опік ступеня другого або вище, існує ризик інфікування і необхідно швидко звернутися до лікаря.

 

Також, варто звернути увагу на деякі ознаки, коли необхідно негайно звернутися до лікаря:

1. Опік супроводжується високою температурою.

2. З'явилося почуття слабкості та погіршення самопочуття.

3. Опік великої площі або виразний болючий синдром.

4. Опік було отримано в обличчі, шиї, паху або на генітальних органах.

5. З'явилися ознаки запалення, які проявляються червонінням, набряком, підвищенням температури шкіри, пухирями з гнійним вмістом.

Перша допомога при опіках - це дуже важливий етап реагування на подібне ушкодження шкіри. Використовуючи правильні засоби та слідуючи необхідним рекомендаціям, ви зможете значно сприяти покращенню стану і швидкому загоєнню ран. Однак, у разі серйозних опіків або погіршення стану, важливо отримати професійну допомогу. Не зволікайте із зверненням до лікаря, тим самим ви збережете своє здоров'я та запобіжите можливим ускладненням.