Перемога в дослідженні раку: виявлено у людей клітину, що здатна знищувати пухлини.

  • 19.01.2024 08:23
  • 3 хвилини читання
Перемога в дослідженні раку: виявлено у людей клітину, що здатна знищувати пухлини.

Такі клітини, що працюють в нашому тілі як імунна система і називаються вродженими лімфоїдними клітинами 2 типу людини (ILC2), можуть бути вироблені штучно та використовуватися для подолання захисних сил пухлин і знищення злоякісних клітин. Науковці вивчають можливість отримати ці клітини у більшій кількості, з метою ефективного лікування онкологічних захворювань.

Також про Онкологію та харчування: опроверження найпоширеніших міфів.

Революційний метод боротьби з онкологічним захворюванням

Група City of Hope встановила, що клітини ILC2 людини є новим членом клітинної родини, здатним прямо знищувати всі види раку, включаючи рак крові та тверді пухлини. Про це повідомив автор дослідження, Цзяньхуа Ю.

Він наголосив, що у майбутньому ці клітини можна було б створити, заморозити, а потім передавати пацієнтам. У відміну від терапії на основі Т-клітин, яка вимагає використання власних клітин пацієнта через їхні специфічні характеристики, для отримання ILC2 можна використовувати донорські клітини.

Для проведення перевірки ILC2 особи, команда вчених спочатку виділила клітини зі зразка крові. Після цього, вони створили нову платформу, яка здатна протягом чотирьох тижнів помножити ILC2, зібрані з організму, у 2000 разів.

Ракклітини - знищення

Подальше введення цих зовнішньо розширених ILC2 мишам, яким був діагностований гострий мієлоїдний лейкоз чи тверді пухлини, зокрема рак підшлункової залози, рак легенів та гліобластома, показало, що ця популяція ILC2 здатна вбивати вказані пухлини за допомогою раніше не відомого механізму ракової ліквідації.

Одним конвінційним і прямим засвідченням було, коли ми розмістили одну ILC2 і одну пухлинну клітину безпосередньо поруч і виявили, що пухлинна клітина погибла, але клітина ILC2 вижила. Це підтверджує, що ILC2 прямо вбила ракову клітину без участі будь-якої іншої клітини - пояснив Ю.

Він відмітив, що ILC2, можуть не обов'язково бути отримані з власних клітин онкозахворюваного, що свідчить про можливість збору та заморожування ILC2 від здорових донорів для подальшого лікування хворих.