Пари, які спільно вживають алкоголь, мають більше шансів на довге життя: несподівані висновки наукового дослідження.

  • 03.04.2024 18:00
  • 4 хвилини читання
Пари, які спільно вживають алкоголь, мають більше шансів на довге життя: несподівані висновки наукового дослідження.

Нове дослідження, проведене групою вчених з Інституту соціальних досліджень Університету Мічигану під керівництвом професорки Кіри Бердіт, показало, що подружжя, які мають схожі моделі вживання алкоголю, мають менше негативних оцінок щодо якості своїх шлюбних відносин.

Також на вік і кількість випитого тут не варто звертати уваги: вчені виявили новий фактор, що впливає на важкість похмілля.

Недавня наукова стаття про вживання спиртних напоїв

У цей раз фахівці зосередили свою увагу на впливі "алкогольних" звичок на тривалість життя у шлюбних парах, оскільки ця тема мало досліджена. Нове дослідження базується на результатах опитувань в рамках проекту Health and Retirement Study (HRS), який проводиться в США кожні два роки з участю осіб старше 50 років та їхніх партнерів.

До дослідження було включено 4656 гетеросексуальних пар (9312 осіб), які брали участь як мінімум у трьох хвилях анкетування HRS з 1996 по 2016 рік. Учасники вказували, чи вживали вони алкоголь за останні три місяці, і якщо так, то скільки в середньому випивали за тиждень. Інформацію про смертність серед опитаних було зібрано на момент 2016 року.

Люди, які разом п'ють, живуть довше.

Науковці виявили, що якщо ічоловік, іжінка в парі вживали алкоголь протягом останніх трьох місяців, то їхня тривалість життя була більшою, ніж у пар, де випивав лише один із них або ж де пара не вживала алкоголь.

Під час дослідження середньої кількості споживання алкоголю за тиждень вчені виявили квадратичну залежність між цим показником та смертністю. Виявлено, що помірне споживання алкоголю корелює з вищими показниками виживання серед подружжя, у порівнянні з тими, хто зловживав або утримувався від алкоголю. Крім того, подібні рівні споживання алкоголю у подружжя були пов'язані з кращим виживанням, особливо у жінок.

Чому шкідлива звичка допомагає досягнути високого віку

Навіть якщо виглядає так, що дослідники спонукають до більшого вживання алкоголю у парах, Кіра Бердіт попередила від такого розуміння. Вона підкреслила, що дослідження вивчало модель вживання алкоголю та те, чи респонденти пили протягом останніх трьох місяців. За словами вченої, співпадіння "алкогольних" звичок може відображати сумісність партнерів у способі життя, їх близькість та задоволеність відносинами.

Інші дослідження підтвердили, що у партнерів, які споживають алкоголь разом, якість відносин зазвичай є кращою. Це можна пояснити тим, що спільне вживання алкоголю підсилює близькість між людьми, - заявила Бердіт.

Однак науковці ще не впевнені, чому споживання алкоголю обома партнерами впливає на тривалість їхнього життя. Можливо, це буде розкрито за допомогою додаткової інформації про повсякденне життя учасників та їхню культуру споживання алкоголю. Це планується врахувати у майбутніх дослідженнях.