Ожиріння є набагато більш руйнівним, ніж вважалося раніше: воно спричиняє пошкодження важливих клітин організму. Однак, є можливість знайти вихід.

  • 03.02.2024 16:00
  • 3 хвилини читання
Ожиріння є набагато більш руйнівним, ніж вважалося раніше: воно спричиняє пошкодження важливих клітин організму. Однак, є можливість знайти вихід.

Нові результати дослідження, проведеного ученими з Медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, розкривають вплив ожиріння на мітохондрії - важливі структури клітин, що виробляють енергію.

Подивіться також Як впливає споживання горіхів на ваш організм

Подробиці дослідження

Свої результати вчені підтвердили експериментами з участю тварин. Вони виявили, що під час годування мишей висококалорійним харчуванням, у клітинах їхніх жирових тканин мітохондрії розпадаються на менші, що призводить до зменшення здатності до спалювання жиру. Проте, дослідники зазначили, що цей процес можна контролювати шляхом вилучення гена, що легко виконати, якщо уникнути набряклості навіть при висококалорійному харчуванні.

Алан Салтіель, один із авторів дослідження і професор медичного факультету, пояснив, що переїдання, що призводить до надлишкового надходження калорій, має наслідком не лише збільшення ваги, але й стимулює метаболічний процес, який затурбовує спалювання енергії і призводить до прогресування ожиріння.

Молекулярний рівень є місцем відбування процесу.

Під час проведення експериментів вчені також виявили молекулу RaIA, яка відіграє важливу роль у фрагментації мітохондрій та активації при ожирінні. Саме цей ген, пов'язаний з RaIA, був об'єктом видалення, про що вчені розповідали, пояснюючи, що цей прийом допоміг захистити мишей від набору ваги.

Отже, ці висновки свідчать про те, що наука може знайти нові можливості для розробки спрямованих терапій.

При цьому зазначають, що білки, на які впливає RaIA у мишей, подібні до людських білків, пов'язаних з ожирінням і резистентністю до інсуліну, що вказує на можливу наявність аналогічних механізмів у людей. Однак, все ще потрібні дослідження, проведені з участю людей.

Але вже зараз можна стверджувати, що розуміння цих складних метаболічних механізмів відкриває перспективи для нових підходів у лікуванні ожиріння та інших метаболічних порушень.