Нове дослідження: вплив алкоголю на якість сну.

  • 30.01.2024 15:18
  • 3 хвилини читання
Нове дослідження: вплив алкоголю на якість сну.

Раніше дослідження також вказували на те, що вживання алкоголю може прискорити процес засинання, але негативно впливає на якість сну. Однак вплив алкоголю на структуру нічного відпочинку досі залишається недостатньо дослідженим. Наприклад, питання про "накопичувальний ефект" вживання алкоголю протягом кількох ночей поспіль залишається відкритим.

Яким сном корисніше: одиночним чи спільним з партнером

Нове наукове дослідження сну

Для вивчення цього питання група вчених, на чолі з професоркою Мері Карскадон, провела експеримент з 30 дорослими особами (15 чоловіками та 15 жінками) у віці від 31 до 47 років. Учасники перебували у сонній лабораторії протягом трьох ночей, спали по 8 годин щоранку, під час чого вчені відслідковували активність їх мозку.

Експеримент був проведений двічі з кожним учасником (з перервою на три дні) із використанням різних напоїв. За 45 хвилин до сну учасникам було подано безалкогольний напій або алкогольний коктейль.

Алкоголь шкідливо впливає на якість сну.

Після обробки даних встановлено, що алкоголь має вплив на фазу швидкого сну (REM-фаза), зменшуючи її тривалість, та збільшує тривалість повільного сну (Slow-wave sleep). Організм не здатний адаптуватися до цього впливу, і зміни залишаються незмінними навіть при повторному вживанні алкоголю.

Слід відзначити, що незважаючи на те, що учасники експерименту можуть засипати швидше після вживання алкоголю, якість їхнього сну погіршується.

Адже саме під час фази швидких рухів очей, яка становить 25-30% тривалості сну, людина спостерігає насичені сновидіння, розвиваються ключові когнітивні навички, мозок обробляє пережиті емоції і організовує інформацію. Крім того, ця фаза активує центральну нервову систему та допомагає готуватися до пробудження.

Недавно, міжнародна команда лікарів та науковців здобула докази, що припинення споживання алкогольних напоїв може знизити ризик виникнення певних видів раку.