Низький артеріальний тиск виникає з різних причин, але завжди є потенційно небезпечним для організму людини. При такому стані кров не надходить до органів в достатній кількості, що може призвести до гіпоксії та порушення роботи внутрішніх органів. Люди з

 • 03.03.2024 09:01
 • 6 хвилин читання
Низький артеріальний тиск виникає з різних причин, але завжди є потенційно небезпечним для організму людини. При такому стані кров не надходить до органів в достатній кількості, що може призвести до гіпоксії та порушення роботи внутрішніх органів. Люди з

Кров'яний тиск - це сила, з якою кров тисне на стінки артерій. Вимірюється в міліметрах ртутного стовпа та складається з двох значень. Верхній, або систолічний, показує тиск в артеріях у момент стискання серцем та виштовхування крові. Нижній, або діастолічний, - тиск в артеріях у момент розслаблення серцевого м'яза.

Також на тему М'ясоїдів чи веганів: хто має менший ризик хвороб серця.

Гіпотонія - це стан, коли артеріальний тиск знижується нижче норми. Симптоми гіпотонії можуть включати слабкість, втомленість, головний біль, погіршення концентрації уваги, запаморочення, сонливість, синюшність ніг і пальців, підвищену чутливість до змін температури. Людям із гіпотонією рекомендується пити більше рідини, вживати більше солі, відпочивати відвід від важких фізичних навантажень, регулярно вправлятися.

Низький тиск може бути природним явищем, якщо пацієнт знаходиться у хорошій фізичній формі та не має проблем зі здоров'ям, а також у випадку успадкування гіпотонії від батьків. Деякі люди також можуть спостерігати зниження артеріального тиску з віком.

Надто низький тиск може спричинити шок. Його ознаки: заплутаність свідомості, холодна липка бліда шкіра, швидке поверхневе дихання, слабкий і прискорений пульс.

Основні типи гіпотонії:

 • Ортостатична реакція відбувається, коли людина встає або раптово змінює положення.
 • Після їжі кров перетікає в травний тракт, що називається постпрандіальною реакцією. Для підтримки нормального кров'яного тиску організм збільшує частоту серцевих скорочень і звужує деякі кровоносні судини. Але у деяких людей ці механізми можуть виявитися неефективними, що може спричинити зниження тиску, запаморочення та непритомність.
 • Нервово-опосередкований - після виконання фізичних вправ або тривалого стояння.

Причини низького кров'яного тиску Один з найпоширеніших медичних проблем сучасності - низький кров'яний тиск або гіпотензія. Цей стан може супроводжуватися такими проявами, як слабкість, постійна втома, запаморочення, погіршення зосередженості, сонливість та навіть обморок. Щоб виявити та виправити цю проблему, важливо зазначити на її можливі причини. Однією з причин низького тиску може бути недостатнє споживання рідини або дефіцит рівноваги солі. Іншою можливою причиною може стати складнощі в роботі серцево-судинної системи, наприклад, зниження частоти пульсу. Також низький тиск може бути наслідком деяких захворювань, наприклад, анемії або недостатності кровоутворення. Зважаючи на це, важливо звернутися до лікаря для проведення додаткових обстежень та назначення відповідного лікування, яке допоможе підвищити кров'яний тиск та покращити загальний стан здоров'я.

Медичні причини, які призводять до зниження кров'яного тиску:

 • Необхідні поживні речовини в організмі. Недостатність вітаміну В12, фолієвої кислоти та заліза заважає утворенню еритроцитів, що приводить до розвитку залізодефіцитної анемії. Це призводить до зниження рівня гемоглобіну, яке в свою чергу впливає на недостатнє кровопостачання організму, адже гемоглобін несе кисень по всіх тканинах.
 • Висушення організму.
 • Втрата крові, наприклад, в результаті серйозної травми або внутрішньої кровотечі, призводить до зменшення обсягу крові в організмі, що призводить до падіння артеріального тиску.
 • Важка інфекція, як от сепсис, коли патоген потрапляє у кров, може спричинити септичний шок з гострим падінням кров'яного тиску.
 • Стан вагітності.
 • Хвороби серця з порушенням ритму, слабкість серця.
 • Хвороби ендокринної системи, недостатність функцій надниркових залоз, зниження роботи щитоподібної залози, гіпоглікемія та діабет.
 • Важка алергічна реакція спричиняє проблеми з диханням, кропив'янку, свербіж, опухле горло та небезпечний спад тиску.
 • Певні медикаменти: діуретики, альфа- та бета-блокатори, трициклічні антидепресанти, препарати для лікування хвороби Паркінсона.

Низький тиск може бути небезпечним в наслідок можливого погіршення самопочуття та здоров'я людини.

Навіть помірне зниження артеріального тиску може призвести до втрати свідомості та збільшити ризик травм при падінні. При різкому падінні кров'яного тиску організм не отримує достатньо кисню, що може спричинити ушкодження серця та мозку - ішемічну хворобу серця, ішемічну енцефалопатію, інсульт.

Якщо у людини є ознаки шоку, необхідно звернутися за невідкладною медичною допомогою. Також варто відвідати лікаря, якщо виникають непритомність, запаморочення або важко концентруватися. Якщо людина з низьким тиском почувається добре, нічого робити не потрібно.