Німеччина частково легалізувала вживання канабісу: що дозволено У Німеччині частково легалізоване вживання канабісу. Цією ініціативою дозволено використовувати цю речовину в медичних цілях, але залишається забороненим для рекреаційного використання.

  • 01.04.2024 16:02
  • 2 хвилини читання
Німеччина частково легалізувала вживання канабісу: що дозволено

У Німеччині частково легалізоване вживання канабісу. Цією ініціативою дозволено використовувати цю речовину в медичних цілях, але залишається забороненим для рекреаційного використання.

За новим законом дорослим дозволено мати при собі 25 грамів марихуани або гашишу у чистому вигляді. Крім того, жителям Німеччини дозволено зберігати до 50 грамів вдома.

Також варто зазначити, що Володимир Зеленський підписав закон про лікарський канабіс.

Крім цього, у Німеччині буде дозволено вирощувати для особистих потреб на приватному городі до трьох кущів конопель. Проте для цього спочатку потрібно об'єднатися з іншими садівниками і отримати згоду місцевої влади - як на вирощування конопель, так і на зберігання самого наркотику.

"Клуби будуть створені на засадах товариства або спілки, які не спрямовані на отримання прибутку. Значить, учасники таких об'єднань будуть фактично придбавати коноплі або гашиш у себе – не більше як 50 грамів на кожного члена клубу щомісяця."

Також заборонено вживати марихуану під час керування транспортним засобом.

Які покарання зберігаються.

Незважаючи на набуття чинності закону, залишаються покарання за порушення. Тим, хто буде володіти понад 25 грамами марихуани або більше трьох кущів конопель у саду, може загрожувати ув'язнення на термін до 3 років або грошові штрафи.

У випадках особливо тяжких, якщо буде доведено факт торгівлі "надлишками" наркотиків, передбачено ув'язнення на строк у 5 років.

Існує кілька способів пояснення прийнятих рішень.

Уряд Німеччини повідомив, що новий закон сприятиме відповідальному вживанню канабісу, оскільки передбачає обмежену легальну доступність з численними правилами та нормами.