Недостатність сну може призвести до іншого серйозного захворювання.

  • 08.03.2024 08:00
  • 3 хвилини читання
Недостатність сну може призвести до іншого серйозного захворювання.

Недостатній сон - поширена проблема у всьому світі. За даними одного з останніх досліджень, лише 15% людей зможуть відпочивати (сім-дев'ять годин сну) принаймні 5 разів на тиждень.

Результати великого дослідження про те, скільки людей мають нормальний сон, також обговорюються.

Нове дослідження сну показує, що якість сну впливає на загальний стан здоров'я людини.

Недостатність сну негативно впливає на фізичний та психічний стан людини, погіршує когнітивні функції. Останнє дослідження показує, що особи, які сплять від 3 до 5 годин на добу, мають вищий ризик розвитку цукрового діабету 2 типу у порівнянні з тими, хто спить більше.

Вчені з Університету Уппсали в Швеції провели аналіз даних, що були зібрані британським біобанком протягом більш ніж 10 років. Цей біобанк, один з найбільших у світі, містив інформацію про понад півмільйона осіб, включаючи їх генетичні характеристики, стан здоров'я та спосіб життя.

Недостатність сну підвищує шанси на розвиток цукрового діабету.

Дослідники виявили, що тривалість менше 6 годин сну може призвести до збільшеного ризику розвитку діабету 2-го типу. Вони вважають, що різні наслідки недосипання можуть стати причиною цього. Наприклад, недостатньої тривалості сну може призвести до зниження чутливості клітин до інсуліну, зміни енергетичного обміну скелетних м'язів в напрямку не глюкозного окислення, активації симпатичної нервової системи та зміни мікробіоти кишківника (сукупність різних бактерій).

Дослідники також спростували поширену теорію, що можна компенсувати наслідки дефіциту сну здоровим харчуванням. Їх дослідження оцінювало харчову поведінку учасників, враховуючи дані про тижневе споживання червоного м'яса, напівфабрикатів, риби, овочів та фруктів.

Незважаючи на те, що здорове харчування знижує ризик діабету, ймовірність цього захворювання у людей, які сплять менше 6 годин, залишалася вищою, ніж у тих, хто спав не менше 7 годин.