Не тільки діти мочаться уві сні: як боротися з енурезом у дорослих

  • 21.02.2024 21:16
  • 5 хвилин читання
Не тільки діти мочаться уві сні: як боротися з енурезом у дорослих

Як лікувати нічне нетримання сечі

Нічне недержання сечі може бути ознакою хвороби, тому спочатку важливо звернутися до лікаря і здати необхідні аналізи (сечу, урологічні та неврологічні тести). Лікареві також буде корисно оглянути щоденник сечовипускань для аналізу проблеми.

Також про гігієнічні засоби під час місячних: що означає термін "фріблідинг"?

Подумайте про підготовку перед візитом до лікаря. Вам доведеться вказати час раптових сечовиділь, частоту виникнення цього явища, обсяг виділеної сечі, особливості сечового струменя, ваші питомі напої та інше.

Після проведення обстеження лікар може підібрати індивідуальне лікування. Гормональні препарати, спеціальні ліки, електростимуляція чи ботокс можуть бути використані для цього. Проте всі методи лікування можуть мати побічні ефекти, тому перш за все варто звернутися до лікаря.

Якщо енурез спричинений дефіцитом антидіуретичного гормону, лікар може порекомендувати прийом синтетичного аналогу - десмопресин, який дозволить ниркам виділяти менше сечі. Приймати його доведеться тривалий час, але це безпечно. Для лікування енурезу з гіперактивністю сечового міхура часто використовують холіноблокатори (дарифенацин, оксибутинін, толтеродин, соліфенацин та інші препарати).

Процедура електростимуляції крижових нервів, які відповідають за функцію сечового міхура, може бути корисною у лікуванні енурезу. Електрод встановлюється під шкіру і надсилає імпульси до м'язів сечового міхура, регулюючи процес сечовипускання.

При сильному нетриманні сечі для розслаблення сечового міхура часто використовують ін'єкції ботоксу. Малими дозами його вводять безпосередньо в тканини сечового міхура. Ефект від такої процедури зазвичай триває приблизно півроку або навіть довше, після чого можуть знадобитися повторні ін'єкції. Незважаючи на ризик можливої затримки сечі та виникнення інфекції, дослідники вважають ін'єкції ботоксу більш ефективними, ніж електростимуляція крижових нервів.

Підказки для життя з нікчемністю

Хоча існує безліч причин, що можуть призвести до того, що дорослі мочаться в ліжко, існують засоби, які полегшують цю ситуацію.

  1. Наматрацники зручно закріплюються на матраці і не ковзають. Вони вологостійкі, безшумні і легко миються. Одноразові простирадла та підкладки є необхідними для використання у гостях та під час подорожей.
  2. Поглинальні підгузники вбирають рідину і не течуть. Вони можуть бути одноразовими або багаторазовими.
  3. Засоби для догляду за шкірою: лосьйони та креми, які допомагають захистити шкіру від подразнень і дискомфорту.
  4. Обмеження вживання напоїв у другій половині дня і перед сном сприяє зменшенню кількості сечі вночі. Не рекомендується також пити напої з кофеїном пізно ввечері.
  5. Датчик вологості можна прикріпити до нижньої білизни або піжами. Він спрацює сигналом або вібрацією, як тільки людина почне мочитися в ліжко.
  6. Можна заводити будильник, щоб піти в туалет раніше, ніж це станеться автоматично. Краще робити це на різні часи, щоб не звикати сечовий міхур до певного режиму.
  7. Тренування сечового міхура. Якщо вас турбує часте сечовипускання, можна спробувати тренувати сечовий міхур. Зазвичай, він може містити до 400 – 450 мл сечі. Якщо ваш міхур не може тримати таку кількість, спробуйте терпіти і рідше ходити до туалету протягом дня.

Відверта розмова з близькими може допомогти поліпшити психологічний стан при енурезі. Ви почуєте велике полегшення, якщо розповісте партнерові чи другові про свою проблему і він/вона підтримає вас. Крім того, це прийняття та довіра дуже зблизить вас.