Не обов'язково обмежувати себе лососем і оливками, щоб зрозуміти суть середземноморської дієти. Важливо розуміти принципи здорового харчування, які полягають у споживанні багато овочів, фруктів, здорових жирів, повноцінних білків та відмові від шкідливих

  • 24.03.2024 12:30
  • 3 хвилини читання
Не обов'язково обмежувати себе лососем і оливками, щоб зрозуміти суть середземноморської дієти. Важливо розуміти принципи здорового харчування, які полягають у споживанні багато овочів, фруктів, здорових жирів, повноцінних білків та відмові від шкідливих

При цьому, багато продуктів, які є обов'язковою складовою середземноморської дієти, можуть бути дорогими або недоступними для мешканців багатьох країн і регіонів. Це є серйозним недоліком дієти, але його можна вирішити.

Дієтичні зміни можуть допомогти знизити ризик розвитку деменції. Вчені рекомендують дотримуватись суворої дієти для профілактики цієї небезпечної хвороби.

Щоб отримувати користь від середземноморської дієти, просто потрібно відкоригувати і "підлаштувати" асортимент продуктів під ваш регіон і зробити меню різноманітним.

Оливки та лосось не є основою середземноморської дієти.

Багато людей, які спробували середземноморську дієту, були здивовані своєрідним переліком рекомендованих страв та продуктів. Наприклад, у деяких країнах складно знайти нежирну рибу у великих кількостях.

Довкола середземноморської дієти виникла неправильна ідеалізація, пов'язана з непорозумінням можливості правильного харчування без обов'язковості дотримуватися італійської, грецької або іспанської кухні, як відзначають аналітики.

Вони наголошують, що фрукти, овочі, горіхи, насіння, цільнозернові продукти - можуть бути присутні не в усіх національних кухнях. Тому не варто "зациклюватись" тільки на рибі та оливковій олії.

Часто, коли людина, наприклад, не їсть морепродукти та оливки, вона може вирішити, що середземноморська дієта не підходить для неї", - зауважує Шейна Спенс, дієтолог із Нью-Йорка.

Вона підкреслює необхідність розширення розуміння основної концепції середземноморської дієти і перехід до дійсно здорового харчування.

Кухні різних країн світу містять усе необхідне для цього.

Фахівці в галузі медицини підкреслюють, що в будь-якій кухні будь-якої національності знаходяться страви з овочів, цільнозернових продуктів та фруктів.

"Вони зазначають, що ви можете створити власну середземноморську дієту, незалежно від регіону світу, де ви проживаєте".

Серед прикладів вони згадують варений та тушкований вигляд. Ці страви поширені в різних кухнях світу, включаючи китайську, індійську та мексиканську.

Таким чином, нічого не перешкоджає вам дотримуватися принципів здорового харчування, закладених у середземноморській дієті, навіть якщо деякі її складові недоступні або занадто дорогі у вашому регіоні.