Навіть невелика кількість - один або два ковтки: для деяких людей грейпфрут або грейпфрутовий сік можуть бути отрутою.

  • 14.03.2024 15:01
  • 2 хвилини читання
Навіть невелика кількість - один або два ковтки: для деяких людей грейпфрут або грейпфрутовий сік можуть бути отрутою.

Лікарка Едвіна Радж, яка керує відділом клінічного харчування та дієтології лікарні Aster CMI у Бенгалурі, розповіла про тих, кому треба обмежити вживання грейпфрута.

Також важливо звернути увагу на те, яке харчування може зупинити розвиток діабету 2-го типу.

Дієтолог визнає, що цей фрукт є дуже корисним, оскільки одна порція забезпечує 100% щоденної потреби у вітаміні С.

Грейпфрут може зробити ліки небезпечними, перетворивши їх на отруту.

Отже, для тих, хто постійно приймає певні ліки - зокрема, статини і препарати від артеріального тиску чи від хвороб нирок, важливо утриматися від споживання цього соковитого фрукту.

Яка містить сполуки грейпфрута, що перешкоджають дії печінкових ферментів і впливають на метаболізм лікарських засобів, – відзначає Радж.

В результаті цього може виникнути збільшення або зменшення рівня ліків у крові, що може призвести до небезпечних побічних ефектів, таких як токсичність, або знизити ефективність ліків.

Крім того, згідно з дослідженнями, для досягнення цього ефекту необов'язково вживати велику кількість грейпфрутового соку, достатньо одного-двох ковтків.

Які препарати не слід приймати одночасно з грейпфрутом?

Управління з харчових продуктів і медикаментів США вже в 2011 році видало попередження щодо того, які ліки не можна поєднувати з грейпфрутом або грейпфрутовим соком. Список таких препаратів досить великий.

Крім того, існує також велика кількість захворювань, при яких грейпфрут є протипоказаним. Лікар Радж радить уникати його у разі алергії або захворювань нирок.

У разі алергії у людей може виникнути кропив'янка, свербіж або набряк. Щодо хвороб нирок, існує обмеження використання ліків, які призначаються при цих захворюваннях.