Науковці виявили простий спосіб видалення мікрочастинок пластику з води.

  • 03.03.2024 17:00
  • 3 хвилини читання
Науковці виявили простий спосіб видалення мікрочастинок пластику з води.

Спеціалісти у галузі біомедичної інженерії та дослідження мікропластику з Медичного університету Гуанчжоу та Цзінаньського університету (обидва в Китаї) поділилися відкриттям щодо цього стародавнього методу. Результати їх дослідження показали, що кип'ятіння води, багатої на кальцій (тверда вода), дозволяє видалити понад 80% мікропластику з неї.

Вказівка на швидкість мови людини також свідчить про стан здоров'я її мозку.

Нове дослідження мікропластику виявило, що ці мініатюрні шматочки пластмаси розповсюджуються все більше і більше в нашому навколишньому середовищі.

У китайському місті Гуанчжоу проведено дослідження зразків води з різною жорсткістю з водопроводу. В них було додано три типи пластикових частинок - полістирол, поліетилен та поліпропілен - розміром від 0,1 до 150 мікрометрів. Після цього зразки кип’ятили протягом п'яти хвилин, охолоджували та вимірювали вміст пластику у воді.

Під час закипання у воді, насиченій мінералами, утворюється нерозчинний карбонат кальцію CaCO3, який часто називають накипом. Вчені вважають, що він може прив'язувати до себе частинки пластику, які потім осідають разом з накипом.

Плинувшчі від кипіння кип'ятиння видаляють пластик із води.

Під час експерименту це припущення було підтверджено. Ефект очищення був найбільш помітним у зразках з високим вмістом кальцію, які містили 300 міліграмів CaCO3 на літр. Кип'ятіння дозволило видалити до 90% мікропластику, який знаходиться у воді. У менш жорсткій воді (менше 60 міліграмів CaCO3 на літр) за допомогою кип'ятіння вдалося позбутися лише 25% доданого мікропластику.

Отже, вчені продемонстрували, що проблема очищення питної води від мікропластику може бути вирішена не лише за допомогою дорогих сучасних фільтраційних систем, але й за допомогою простого та перевіреного часом методу - кип'ятіння, яке також забезпечує дезінфекцію.

Вчені також зазначили, що якщо залишки нальоту з "вкрапленим" пластиком плавають на поверхні, їх можна видалити, пропускаючи воду через паперовий фільтр для кави.