Нашу соціальну поведінку визначають два гормони. Це залежить від чого?

  • 02.03.2024 17:31
  • 3 хвилини читання
Нашу соціальну поведінку визначають два гормони. Це залежить від чого?

Вчені прагнули з'ясувати, як працюють складні нейронні механізми, що визначають соціальну поведінку. Їм вдалося висунути абсолютно нове уявлення про те, як мозок обробляє та винагороджує саме соціальні взаємодії.

Також варто звернути увагу на те, які ризики хвороб серця менше мають Мʼясоїди та вегани.

Отримані дані сприятимуть розробці нових терапевтичних методів для лікування різних станів, від соціальної ізоляції до розладів аутистичного спектра.

Як проводилися дослідження

У центрі експерименту стояла "гра в ультиматум", яка є добре відомою економічною грою в психологічних дослідженнях. Учасникам було запропоновано відповісти на пропозиції щодо розділення суми у 20 доларів, варіанти відповідей були від людини або комп'ютера.

Ці пропозиції були різні, а саме одні були справедливими (наприклад, поділ 10 – 10 доларів), тоді як інші були менш справедливими (наприклад, поділ 16 – 4 доларів на користь того, хто пропонував).

Виявилося, що дофамін працює як особлива система постійного відстеження і реагує на те, чи є кожна нова пропозиція в грі кращою чи гіршою за попередню, - зазначено у дослідженні.

Вчені пояснили, що це означає, що серотонін може впливати на оцінку ситуації в кожному окремому випадку незалежно від попередніх висновків.

Майбутнє дослідження

Вивчення показало, що дофамін діє як система постійного контролю, яка виступає механізмом реакції на кожну нову пропозицію в грі, співвідносячи її з попередньою і визначаючи, чи вона краща чи гірша.

Іншими словами, дофамін може бути одним з ключових елементів оцінки змін у нашому оточенні та відповідного коригування наших очікувань і рішень. Зокрема, цей нейромедіатор допомагає нам аналізувати нову інформацію та вирішувати, яка її цінність.

Серотонін допомагає нам реагувати на події, що відбуваються в даний момент, і впливає на наші миттєві рішення щодо умов.

Ці два нейромедіатори разом контролюють наше поведінку та відповіді на зовнішні умови, забезпечуючи гармонію між оцінкою минулих та сучасних подій для досягнення оптимальних рішень.