Наказом Міністерства охорони здоров'я встановлено, які працівники будуть регулярно проходити психіатричний огляд відповідно до своєї спеціалізації.

  • 13.03.2024 16:31
  • 3 хвилини читання
Наказом Міністерства охорони здоров'я встановлено, які працівники будуть регулярно проходити психіатричний огляд відповідно до своєї спеціалізації.

Деякі категорії працівників мали проходити його щороку, що ускладнювало виконання професійних обов'язків та спричиняло порушення виробничого процесу, особливо під час війни.

Також варто звернути увагу на мобілізацію в Україні: нервові захворювання, які є підставою для відтермінування призову до війська.

В новому наказі Міністерства охорони здоров'я змінили вимоги і встановили різний підхід до термінів проходження періодичного психіатричного огляду осіб. Цей термін залежить від роду діяльності працівника.

Які терміни використовуються в залежності від виду професії?

Одноразово на рік відтепер огляди стануть обов'язковими – для працівників підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі, які мають контакт з харчовими продуктами під час їх виробництва, зберігання і реалізації, а також для працівників фармацевтичних підприємств, аптечних закладів, включаючи тих, хто має доступ безпосередньо до наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у межах своїх службових обов'язків.

Раз у два роки проводиться для працівників, зайнятих на підприємствах атомної енергетики та атомної промисловості, а також для членів екіпажів морських суден та суден внутрішнього плавання.

Раз на три роки працівникам, які для виконання своїх професійних завдань або обов'язків потребують права на придбання, носіння, зберігання, перевезення та використання різних видів зброї - в тому числі мисливської, газової та травматичної, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів, вибухових речовин і матеріалів.

Один раз на п'ять років - для медичних працівників закладів охорони здоров'я, а також для працівників закладів освіти, водіїв транспортних засобів, які здійснюють перевезення пасажирів та вантажів.

Первинний психіатричний огляд, або нещодавнє обстеження

Згідно з наказом, особи перед призначенням на посаду чи прийняттям на роботу або службу, а також перед початком виконання певних видів діяльності (робіт, професій, служби) з особливими вимогами щодо психічного здоров'я повинні пройти попередній психіатричний огляд.

"Якщо виникає психічний розлад між плановими оглядами, необхідно провести позачерговий психіатричний огляд", - зазначено в наказі МОЗ.

Також у відповідності до змін, передбачених наказом, довідка про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, включаючи перевірку вживання психоактивних речовин, є дійсною протягом одного року з дати проведення огляду.