На шляху до тривалого життя: виявлено біомаркери, за допомогою яких можна визначити біологічний вік людини.

  • 15.03.2024 15:16
  • 3 хвилини читання
На шляху до тривалого життя: виявлено біомаркери, за допомогою яких можна визначити біологічний вік людини.

Група вчених з Університету Піттсбургу недавно представила нове дослідження. Вони виявили певні маркери в крові, які можуть визначити біологічний вік людини і прогнозувати ризик захворювань, що пов'язані зі старінням.

Також варто звернути увагу на добавку, яка може поліпшити функціонування мозку у людей похилого віку.

Вчені відзначають, що біологічний вік відрізняється від хронологічного, оскільки він вказує на стан клітин і органів – їх старіння. Ці знання можуть бути корисними при адаптації методів лікування та профілактиці можливих захворювань.

Деталі дослідження Ознайомтеся з головними результатами нашого дослідження.

На експеримент було запрошено 196 людей похилого віку. Під час дослідження було виявлено значущі відмінності між здоровими людьми похилого віку та тими, хто швидше старіє.

У дослідженні було виявлено, що здорові люди похилого віку демонстрували кращу фізичну активність, тоді як ті, хто швидко старіє, мали проблеми з руховою активністю.

Вчені уточнюють, що ця закономірність дозволила вченим розглянути молекулярний рівень відмінностей між цими групами.

Маркери тривалості життя

Під час дослідження було виявлено 25 метаболітів, які демонструють відмінності між особами зі здоровим старінням та тими, хто швидко старіє. Ці молекули були об'єднані у групу під назвою "Метаболічний індекс здорового старіння" (HAM). Крім цього, було виявлено три метаболіти, які, ймовірно, мають важливе значення для біологічного процесу старіння.

Ймовірно, ці речовини є "динамічними", тобто можуть змінюватися в залежності від стану здоров'я та способу життя людини.

Можливість відкриття

Отримані дослідження вже було оцінено вченими як перспективні та значущі, оскільки вони сприятимуть створенню методу аналізу крові, який допоможе швидко та просто визначити біологічний вік людини.

Цей тест особливо корисний для молодих людей, оскільки вони можуть зробити зміни у своєму звичайному способі життя, щоб уповільнити процеси старіння.

Наукове дослідження відіграє значну роль у вивченні біологічних процесів старіння та розробці стратегій для його затримки.