На якій мірі безпечним та ефективним є використання фотоепіляторів в домашніх умовах?

  • 06.02.2024 15:33
  • 5 хвилин читання
На якій мірі безпечним та ефективним є використання фотоепіляторів в домашніх умовах?

Фотоепіляція є процедурою, під час якої волосся видаляється за допомогою світлового впливу. Багато людей вважають цей спосіб найбільш ефективним для видалення небажаного волосся на тілі, навіть ефективнішим, ніж видалення воском або цукровою пастою.

Також щодо питання "Серце калатає, трусить і страшно: що робити якщо випили занадто багато кави", як справитись з цим?

Як працюють фотоепілятори?

До фотоепіляції належать різні методи видалення волосся, включаючи:

  • інтенсивним імпульсним світлом (ІПС), яке випромінює змішане світло з різними довжинами хвиль в діапазоні від 590 до 1200 нм і поширюється в усіх напрямках.
  • лазерними променями світла, в яких всі фотони переміщуються однаковою довжиною хвилі по прямій траєкторії (у випадку олександритових лазерів - 755 нм; для діодних лазерів - 800 нм).

Домашні фотоепілятори базуються на принципі роботи інтенсивного імпульсного світла. Отже, процес виглядає наступним чином:

  1. випромінювання світла: пристрій випромінює сильний світловий імпульс, як правило, це буває видиме світло або інфрачервоний спектр;
  2. пігментом, який надає колір волоссю і шкірі, поглинається світловий імпульс, в результаті чого енергія світла перетворюється на тепло.
  3. Прогрівання та руйнування фолікула: збільшення температури спричиняє пошкодження будови волосяного фолікула, що утруднює подальший ріст нового волосся.
  4. охолодження шкіри: деякі пристрої мають вбудовані системи охолодження, які призначені для захисту шкіри від негативних наслідків та забезпечення більш комфортного проведення процедури.

Для досягнення помітних результатів, як правило, потрібно кілька сеансів фотоепіляції, оскільки волосяні фолікули знаходяться на різних стадіях росту. Світлові імпульси найефективніші для волосся, що знаходиться в активній фазі росту (анагені).

Найбільш ефективна процедура працює у людей зі світлою шкірою та темним волоссям, оскільки високий рівень меланіну в темному волоссі дозволяє краще поглинати світлову енергію. У людей з темною шкірою або світлим, сірим, рудим волоссям ефективність процедури може бути нижчою, а ризик негативних побічних ефектів вищий, через поглинання світлового імпульсу шкірою.

Безпека використання фотоепіляторів

Під час проведення дослідження було помічено такі побічні ефекти: відчуття болю, почервоніння та запалення. Всі ці побічні ефекти зникали протягом кількох хвилин після проведення процедури.

Під час роботи з фотоепілятором важливо дотримуватися інструкцій виробника, щоб уникнути неправильного використання приладу, яке може спричинити опіки, появу пігментації або інших небажаних наслідків.

Перед початком використання зробіть тест на невеликому шматочку шкіри, щоб переконатися, що немає алергічних реакцій або побічних ефектів. Утримуйте оброблені ділянки від впливу сонячного світла протягом певного часу перед та після процедури.

Безпеку залежить від якості пристрою. Рекомендується обирати пристрої від відомих та надійних виробників, які успішно пройшли необхідні тестування на безпеку. У пристрої повинна бути вбудована система охолодження шкіри під час процедури, оскільки без неї може виникнути неприємний дискомфорт, навіть на мінімальному режимі. Крім того, в апараті має бути датчик кольору, який дозволить застосовувати лазер тільки на відповідному кольоровій гаммі шкіри.

Фотоепіляція не рекомендується використовувати під час вагітності, наявності шкірних захворювань або під час прийому фоточутливих препаратів. Також варто уникати обробки ділянок з татуюваннями, родимками та околицями очей під час процедури.