Мобілізація в Україні: хвороби нервової системи, які є причиною непридатності до військової служби.

  • 11.03.2024 07:00
  • 3 хвилини читання
Мобілізація в Україні: хвороби нервової системи, які є причиною непридатності до військової служби.

Зокрема, говоримо про захворювання нервової системи. Розповідаємо докладніше про ті хвороби нервової системи, які можуть бути причиною призначення непридатності до військової служби.

Вивчайте також ІДЕНТИФІКУВАТИ ВІДЕОГРА УКРАЇНИ: Як проходить процес мобілізації в Україні крок за кроком.

Нервова система може страждати від різних захворювань.

Законодавство України визначає список хвороб, які можуть бути причиною для тимчасової відстрочки військовозобов'язаних від служби або визнання їх непридатними як у мирний, так і в воєнний час.

Хвороби нервової системи можуть призвести до повної непридатності для військової служби у випадку:

  • Центральною нервовою системою (ЦНС) характеризується швидкопрогресуючі запальні захворювання, такі як менінгіт, енцефаліт, мієліт, енцефаломієліт, а також абсцеси внутрішньочерепної та внутрішньохребтової ділянок.
  • Швидко прогресуючі системні атрофії з важкими порушеннями функцій, церебральний параліч, такі як хвороба Паркінсона і розсіяний склероз.
  • Епілепсія може проявлятися у випадку частого виникнення епілептичних нападів або виражених психічних розладів.
  • Швидкорозвиваючіся захворювання периферичної нервової системи, які викликають пошкодження нервів, порушення іннервації та появу болю. Серед них нейропатії, міастенія, міопатія, дорсалгія, радикулопатія, цервікалгія, ішіас, люмбаго та інші.
  • Розлади вегетативної нервової системи з важливими порушеннями її функцій (такі як синдром Бредбері-Еглстона, сімейна дизавтономія Райлі-Дея, багатосистемна дегенерація, нейрогенна ортостатична гіпотензія - синдром Шая-Дрейджера), які прогресують.

Тема "Непридатні до служби: які серцеві захворювання виключають мобілізацію"

Мобілізація в Україні: останні новини і головні події

Президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення у запас строковиків після завершення служби, який набуває чинності з моменту його опублікування, що відбулося 7 березня.

Українські депутати зараз активно працюють над законопроєктом про мобілізацію. Його можуть розглянути у другому читанні на сесії до кінця березня 2024 року.

Крім цього, законопроект щодо дозволу на мобілізацію засуджених та ув'язнених може бути зареєстрований в Раді вже наступного тижня. На найближчому засіданні Ради він буде розглядатися і голосуватися у першому читанні.