Міністерство охорони здоров'я запровадило нову спеціалізацію у медичних університетах - протезисти-ортезисти.

  • 25.02.2024 17:30
  • 2 хвилини читання
Міністерство охорони здоров'я запровадило нову спеціалізацію у медичних університетах - протезисти-ортезисти.

У МОЗ повідомили, що через війну між Росією та Україною кожен день збільшується кількість людей, які потребують протезів. Тому система реабілітації потребує додаткових фахівців.

Також варто звернути увагу, що бойовим медикам було дозволено використовувати наркотичні засоби для медичного лікування.

Підготовка протезистів-ортезистів буде проводитися на рівні магістра зі спеціальності "Технології медичної діагностики та лікування", яка відповідає Міжнародній стандартній класифікації освіти (The International Standard Classification of Education, ISCED), повідомило Міністерство.

Також у МОЗ затвердили професійний стандарт, в якому визначили вимоги до кваліфікації майбутніх спеціалістів, а також узгодили цикли спеціалізації та тематичного підвищення кваліфікації. У відомстві зазначено, що це лише перші кроки на шляху до підготовки майбутніх фахівців.

Що буде далі? Це питання ще залишається відкритим.

Міністерство охорони здоров'я разом з Міністерством освіти планують узгодити нову редакцію стандарту магістра зі спеціальності "Технології медичної діагностики та лікування" і впровадити в закладах вищої освіти магістерські та післядипломні програми.

Львівський, Тернопільський та Харківський медичні університети вже повідомили про готовність провести це.

Також потрібно визначити кількість бюджетних місць для підготовки майбутніх фахівців.

Крім цього, у МОЗ буде розроблено державний кваліфікаційний іспит "Крок-2" та програму клінічної практики для атестації протезистів-ортезистів згідно зі стандартами Міжнародного товариства протезистів та ортезистів (International Society for Prosthetics and Orthotics, ISPO).