Кому користують тренування більше: жінкам чи чоловікам?

  • 20.02.2024 15:46
  • 3 хвилини читання
Кому користують тренування більше: жінкам чи чоловікам?

Нове дослідження фізичної активності показало, що заняття спортом має значний вплив на наше здоров'я.

Дослідники з різних медичних центрів у США та клініки Пекінського Університету Цинхуа розпочали вивчення цього питання, оскільки зазвичай жінки не приділяють стільки уваги фізичним навантаженням, як чоловіки. Однак регулярна фізична активність рекомендується для зменшення ризику смерті від серцево-судинних захворювань та інших причин.

Також стосовно популярного вітаміну збільшується ймовірність інфаркту та інсульту.

Науковці провели аналіз даних понад 400 тисяч дорослих американців, які брали участь у Національному опитувальному обстеженні здоров'я (NHIS) з 1997 по 2019 рік. Учасники надали інформацію про свою фізичну активність у вільний час.

Дослідники врахували різноманітні види вправ помірної та високої інтенсивності, такі як швидка ходьба, енергійні вправи, наприклад заняття на велотренажері або стрибки, а також силові тренування, включаючи заняття з вагами.

Дослідники порівняли інформацію про частоту, тривалість, інтенсивність і тип тренувань у чоловіків і жінок. Вони використали методи статистичного аналізу для встановлення зв'язку між цими показниками і рівнем смертності від усіх причин та серцево-судинних захворювань у вказаний період.

Жінкам набагато корисніше займатися фізичними вправами.

Протягом більш ніж 20 років спостережень було зафіксовано 39 935 смертей з усіх причин, у тому числі 11 670 смертей від хвороб серця. Жінки та чоловіки, які регулярно займалися спортом у вільний час, мали ризик смерті на 24% і 15% відповідно нижчий, ніж у тих, хто не займався фізичною активністю.

300 хвилин (або п'ять годин) тренувань помірної або високої інтенсивності на тиждень допомагали знизити ризик смерті від усіх причин у чоловіків на 18%. Жінки досягали такого ж позитивного результату, витрачаючи удвічі менше часу - близько 140 хвилин на тиждень. При загальній тривалості тренувань у п'ять годин ризик смерті від усіх причин у жінок знижувався на 24%.

Щодо ризику смерті від хвороб серця вчені виявили схожі кореляції, які залежать від статі. Порівняння переваг від інтенсивних аеробних тренувань та силових вправ також показало, що жінки мають більше вигоди, досягаючи аналогічного з чоловіками рівня користі за меншу фізичну активність.

Проте лише третина жінок і менше половини чоловіків, які брали участь у дослідженні, виконували рекомендовану норму з щотижневого аеробного фізичного навантаження.