Клейкі стрічки на тіло: у чому суть тейпів та як вони корисні

  • 06.03.2024 15:01
  • 4 хвилини читання
Клейкі стрічки на тіло: у чому суть тейпів та як вони корисні

Тейпи - це функціональний елемент, який використовується для з'єднання різних поверхонь між собою.

Тейпування - це метод нанесення на шкіру спеціальних еластичних стрічок - тейпів. Зазвичай його використовують для зменшення болю у суглобах та м'язах.

Також про що таке остеопатія та яка її ефективність.

Незважаючи на популярність, ефективність тейпування досі обговорюється у наукових колах. Проте якісні дослідження не виявляють значних відмінностей між тейпуванням та плацебо.

Серед найвідоміших видів тейпування можна виділити:

  • Кінезіотейпування - це процес, коли еластичні стрічки накладаються на шкіру з необхідним натягом. Ці стрічки не обмежують руху, тому можна носити їх під час тренувань.
  • Спортивне тейпування: жорсткі, нееластичні стрічки обмежують рух у пошкодженому суглобі або м'язі. Цей метод призначений для стабілізації та захисту вразливих областей після травми.

Більшість сучасних пластирів виготовляють з бавовни або синтетичних волокон з додаванням акрилового клею. Він зменшує ризик подразнення шкіри та прилипає на декілька днів.

Тейпам приписують різні корисні властивості, такі як здатність полегшувати біль, покращувати кровообіг, зменшувати запальні процеси та прискорювати загоєння ран. Тейп може бути використаний для лікування травм, перешкоджаючи рухам та надаючи підтримку пошкодженим м'язам або суглобам. Також його використовують для попередження травм під час фізичних навантажень.

Незважаючи на те, що наразі це ще не до кінця зрозуміло, виробники стрічок вказують на такі ефекти:

  • Підтримка та стабілізація. Тейп надає додаткову підтримку м'язів та суглобів, а також підтримує стабільну роботу опорно-рухового апарату.
  • Поліпшення кровообігу відбувається тоді, коли тейп накладають на шкіру з відповідним натягом, що піднімає шкіру і збільшує простір під нею. Це сприяє поліпшенню кровообігу та циркуляції лімфи.
  • Підвищення пропріоцепції. Постійна стимуляція шкірних рецепторів під тейпом сприяє поліпшенню сприйняття тіла мозком у просторі.

Записування на стрічку при лікуванні болючих синдромів

Дослідження ефективності тейпів мають суперечливі результати через різноманітність видів тейпів, методів їх застосування та умов, у яких вони використовуються.

Наприклад, одне дослідження показало, що біндажи можуть покращити деякі функціональні показники у пацієнтів з хронічною нестабільністю гомілковостопного суглоба. Інші дослідження, з іншого боку, ставлять під сумнів ефективність біндажів. Можливо, тейпування не виявилося настільки корисним, або його ефект був занадто невеликим, щоб мати клінічне значення.

У одному дослідженні досліджувалося, чи може кінезіотейпування зменшити біль у попереку, а також чи є ефективність залежною від способу накладання тейпів. В результаті було встановлено, що або самі тейпи, або їх "правильне" накладення не мають впливу на біль. Однак ефективність тейпів для зменшення набряків була підтверджена.