Індекс маси тіла не є надійним індикатором ожиріння: існують кращі методи.

  • 21.03.2024 09:46
  • 2 хвилини читання
Індекс маси тіла не є надійним індикатором ожиріння: існують кращі методи.

Вчені вважають, що ІМТ не може розрізнити жирову масу від сухої маси, тому він менш ефективний у діагностиці ожиріння, ніж співвідношення окружності талії до зросту (WHtR). Давайте розглянемо цей показник детальніше.

Чи знижується артеріальний тиск від споживання кислої їжі?

Подробиці дослідження

Експеримент тривав протягом 15 років, під час якого вчені спостерігали за здоров'ям 7237 дітей (3667 дівчаток і 3570 хлопців), які народилися у Великій Британії. Під час дослідження учасникам вимірювали загальну жирову масу та масу жиру у їхньому тулубі за допомогою двоенергетичного рентгенівського абсорбціометра (DEXA).

Вимірювання проводили у віці 9, 11, 15, 17 і 24 роки. Крім цього, науковці кожного разу розраховували ІМТ (індекс маси тіла) та ВТР (співвідношення відносної талії до зросту).

ВІДН стабільною, а його результати були порівняні з вимірами DEXA.

Це перше в історії тривале дослідження з участю понад 7000 дітей, що тривало 15 років. В ході дослідження було виявлено, що WHtR є недорогим і точним показником, який дозволяє відрізняти жирову масу від сухої маси.

дослідження показали, що новий препарат ефективний у лікуванні цієї хвороби.

Після завершення спостереження за дітьми вчені підсумували, що співвідношення довжини талії до зросту (WHtR) є кращим показником ожиріння, ніж індекс маси тіла (ІМТ), для передбачення жирової маси та відділення нежирової маси від дитинства до юнацтва.

Враховуючи ці дані, дослідники вважають, що відношення обхвату талії до зросту може замінити ІМТ в педіатрії. Тому рекомендують медикам використовувати цей метод під час діагностики ожиріння у дітей.