Які хвороби можна заразитися у зоопарку?

  • 22.01.2024 18:45
  • 3 хвилини читання
Які хвороби можна заразитися у зоопарку?

Наразі, в зоопарку можна захворіти на деякі хвороби.

Часом тварини у зоопарку можуть виглядати здоровими, навіть якщо вони є носіями хвороб - зоонозів, які загрожують людині.

Також стосовно Сифілісу: що це за хвороба, яка підозрюється у Дональда Трампа.

Зоонозні хвороби можуть бути спричинені вірусами, бактеріями, паразитами та грибками. Найпоширенішим способом зараження є контакт з тваринами або їхнім місцем проживання, укус або подряпина. Але існували випадки передачі туберкульозу від слонів людині повітряним шляхом.

З серед численних хвороб, що людина отримує від тварин, найбільш поширені – кампілобактеріоз, криптоспоридіоз і сальмонельоз.

Зоонози - це захворювання, які передаються від тварин на людей.

Небезпека передачі захворювань стосується не лише людей, але й тварин. Наприклад, вірус грипу типу А, простий герпес першого типу і кір можуть передаватися від людини до тварин.

Інший випадок зворотного зоонозу стався у зоопарку Бронкса. У однієї тигриці з'явився сухий кашель і втрата апетиту. Тест на COVID-19 показав позитивний результат. Припускається, що тварина заразилася від безсимптомної працівниці зоопарку. Схожі симптоми виявлені ще у двох тигрів і трьох африканських левів.

Правила безпеки у зоопарку

У зоопарках вживаються суворі заходи профілактики, щоб зменшити ймовірність передачі інфекцій від тварин до людей. Також відвідувачам зоопарку потрібно дотримуватись правил гігієни і безпечної поведінки.

  1. після будь-якого контакту з твариною обов'язково мийте руки
  2. не їжте та не пийте поруч із тваринами;
  3. Не дозволяйте дітям торкатися рептилій, земноводних або домашньої птиці - вони з більшою ймовірністю можуть спричинити захворювання.
  4. Залиште дитячі коляски, соски, чашки та іграшки за межами зоопарку.
  5. не дозволяйте дітям взяти до рота пальці, коли вони знаходяться поруч з тваринами;
  6. не давайте дітям простежити пальцями, або прикласти їжу до рота тварини, навіть якщо тварина здається дружелюбною.