Які хвороби можна отримати від собак?

  • 19.01.2024 08:24
  • 2 хвилини читання
Які хвороби можна отримати від собак?

Зоонози - це хвороби, які можуть передаватися від тварин до людей. Навіть якщо ваша домашня тварина не виходить на вулицю, вона все одно може передати вам вірусні, бактеріальні або паразитарні інфекції - через слину, сечу, кал або через прямий контакт, особливо в разі укусів або подряпин.

Також стосовно того, яку небезпечну інфекцію можна отримати від кота.

Якими хворобами можна заразитися від собак?

Список хвороб, які можна отримати від контакту з собакою, включає в себе:

Собаки є рекордсменами у поширенні сказу. Щасливо, навіть якщо ця хвороба не піддається лікуванню, її можна запобігти: для цього потрібно щорічно вакцинувати тварин. Якщо ви постійно працюєте з тваринами, вам також рекомендують вакцинуватися.

Кампілобактеріоз - це захворювання, характеризуються підвищеною температурою, спазмами в області живота та поносом (у тварин інфекція може проявлятись без симптомів). На даний момент не існує вакцин проти цього інфекційного збудника, тому для запобігання захворюванню необхідно дотримуватись гігієни після контакту з виділеннями хворого, після відвідування туалету та перед прийомом їжі.

Свербіжний лишай - це хвороба шкіри, яка проявляється утворенням на шкірі круглих плям з лусочками, що викликають свербіж (у тварин ці плями утворюються волоссям). Щоб захиститися від цього, необхідно дотримуватися гігієни рук після контакту з твариною. У разі зараження можна використовувати протигрибкові препарати.

Що робити?

Як підсумок, для збереження свого здоров'я, рекомендується постійно приносити свого улюбленця до ветеринара для профілактичного огляду, уважно спостерігати за його поведінкою та дотримуватись правил особистої гігієни.

Також надзвичайно важливо вакцинувати тварин, які досягли одного року, від таких хвороб, як: чума м'ясоїдних, парвовірусний ентерит, вірусний гепатит собак, парагрип, лептоспіроз та сказ.