Які виділення зі піхви вважаються природними?

  • 01.02.2024 21:00
  • 3 хвилини читання
Які виділення зі піхви вважаються природними?

Найбільш поширеним видом позначень на білизні або туалетному папері є не поводом для занепокоєння або сорому, а лише свідченням того, що піхва здатна самостійно очищатися.

Також стосовно сексу під час вагітності: чи потрібно використовувати презерватив, коли можна займатись сексом, а коли краще утриматись.

Що розглядається як характерні позначення

Шановні користувачі, надання відповіді на ваше питання щодо нормальних виділень з піхви відбудеться незабаром.

  • не випускають неприємних або насильницьких запахів;
  • прозорі або білуваті
  • можуть мати різку або густу консистенцію.

Більшість нормальних виділень утворюються завдяки активності лактобактерій, які повинні переважати у вагінальному середовищі. Однак умовно-патогенна мікрофлора, яка також проживає у вагіні, може внести свій вклад у характер та кількість виділень.

Захист органів малого тазу від проникнення інфекцій та зволоження слизової оболонки піхви забезпечують виділення. Ці виділення починаються з моменту настання статевого дозрівання через стимуляцію росту лактобактерій жіночим статевим гормоном естрогеном.

Виділення піхви також пов'язані із зволоженням під час сексуального збудження. Природна мазь не складається з секрету залоз піхви, а з плазми крові, яка проникає з судин у стінки піхви. Тому вона зазвичай має рідку та прозору консистенцію.

Як впізнати, що виділення не є нормальними

За відтінком. Можливі жовті, сірі або зелені виділення з піхви свідчать про бактеріальну інфекцію або інфекцію, що передається статевим шляхом. Також необхідно звернути увагу на появу коричневих або червоних виділень, які не пов'язані з менструацією.

Про наявність гінекологічних проблем можна дізнатися також за наявністю пінистих та сирних виділень, які супроводжуються свербінням та зміною кольору.

За запахом. Нормальні виділення із вагіни можуть мати певний запах. Але якщо цей запах є гострим і неприємним, на приклад, схожим на запах тухлої риби, це свідчить про наявність захворювання.

Ознакою тривоги є раптові та значні зміни у обсязі виділень, якщо їх стає надто багато або менше, ніж зазвичай.